| GiulianoSenior a întrebat:

Credeți crede ca Isus sa jertfit pentru păcatele voastre? raspundeti cu DA sau NU, vreau sa vad cam câți cred pe TPU.

17 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Da.

| aliceinchains a răspuns:

NU.
Și DA, pentru o carte de română ce te-ar ajuta.

| Toluk19 a răspuns:

In Singele lui Isus este stergerea pacatelor iar Dumnezeu le iarta! Pentru asta este pocainta!

Răspuns utilizator avertizat
| alexhandsport a răspuns:

Da

| beaa a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| adisuper a răspuns:

Nu

| Archdaemon a răspuns:

Nu

| ionutzu94 a răspuns:

Da

| GiulianoSenior explică:

Aștept multe răspunsuri.

| xALeXdXx a răspuns:

Da, pentru ca, cand era sal rastigneasca a rostit urmatoarele cuvinte "Tata, iartai pe toti care imi vor face rau si nu vor crede in mine"[uitete la film si ai sati da seama mai multe]

| soimos a răspuns (pentru xALeXdXx):

De unde ai mai scos prostia asta?

Tu iei toate minciunile bisericesti drept adevar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa afirm din moment ce acel personaj e fictiv, din punct de vedere crestinesc s-a sacrificat pentru pacatele stramosilor lui nu noua ca noi nu neam inca pe vremea aia si dumnezeu ne-a dat liberu arbitru desi pentru noi nu s-a sacrificat ca nu avea cum in fine

| sesilia2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara suparare...ai citit macar biblia?

| JUST1ANIME a răspuns:

Da,eu cred

| sesilia2 a răspuns:

Da