| Inferno a întrebat:

Credeti ca ar trebui controlate nasterile ,avand in vedere ca suprapopularea excesiva poate duce doar la 2 lucruri: Razboi si foamete.

Răspuns Câştigător
| Archdaemon a răspuns:

Normal e evident ca suprapopularea duce la foamete.

12 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Stiu doar ca Basescu merita un bocanc in cap. thinking

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Ar trebui controlati cei de la parlamentul roman si sa le dea cu bastonul in cap cand se gandesc la coruptie. Trebuie sa asigure conditii mai bune pentru populatie.

| soimos a răspuns:

Nu cred! Ci sunt convins ca asta este singura solutie pentru a le evita, doar cum crezi ca ii poti convinge cu argumente rationale pe Irationalii fanatici religiosi?

| ateu123 a răspuns:

Da ai dreptate mai vreau sa spun ca am observat ca persoane sarace fac multi copii in timp ce parintii bogati putini oare de ce? de ce un parinte care stie ca nu-i poate oferi un viitor la acel copil i da viata sunt contraceptive, perzevative mai ales copii din ziua de azi de la 14, 15 ani, eu in africa as castra barbatii si in america de sud, india tarile sarace nu toti dar majoritatea da acel copil va indura foametea din cauza unor parintii nepasatorii

| AlinaaAli a răspuns (pentru ateu123):

Cei bogati sunt prea ocupati cu furatul, inselatorii, etc, sa mai faca si copii, iar cei saraci, stand numai acasa, ca nu au un loc de munca, ce sa faca? stau si fac copii!
Acum, fara gluma, intra-adevar, ar trebui totusi cat de cat controlate, mai ales in tariule sarace, cum ai spus si tu, AFrica, India, etc!
Si bineinteles, la tiganni! care fac la copii ca si Milka ciocolata, ca frica le-a fi ca nu are cine sa ii urmeze in furat, cersit, si statul pe centura!

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Normal că se impune un control foarte riguros al natalității.

| CoquineNoire a răspuns:

Dar cine va credeti voi de vreti sa controlati nasteri si alte chestii pe planeta asta?
vedeti-va de vietile voastre, si nu mai inventati rahaturi cum ca vezi duamne, ar fi mai bine pentru lume.
lasa sa ne populam, fiecare face ce vrea, are dreptul sa traiasca cum vrea, daca una vrea sa fie masina de facut copii, las-o asa!
si asa se va termina lumea asta la un moment dat, si poate este scris sa se termine datorita suprapopularii, mai stii?
sa stam asa toti inghesuiti ca sardinele in conserva si sa murim ca nu mai avem ce aer respira, las-o asa!
mai iesiti afara si nu mai puneti intrebari tampite...ganditi prea mult si inutil.
nu-mi raspunde, ca nu ma intereseaza.

| Inferno explică (pentru CoquineNoire):

Bine. Atunic sa vina dracu un razboi sa va ciuruiasca pe toti naibii odata. Ca sa pot sa respir si eu aer crat afara ca nu pot de retardatii astea de pe Pamant. Ca au umplut pamantul cu progenituri cretine si nu mai ai unde sa stai de cat de retaarzi sunt toti astea. Sa vina razboiul sa curete strazile de retardati. Sa vina foametea s boala ca sa mai putem respira si noi aer curat.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Eu sunt de acord deoarece planeta e suprapopulata si asa oamenii distrug planeta asta incetul cu incetul asa ca mai bine ar muri cateva miliarde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infernule? daca tot omul si-ar produce hrana, la cat pamant nelucrat este, nici nu s-ar pune problema foametei si a razboiului. potentialul tarii noastre este de a hrani 80 de milioane de oameni nu 18-19 milioane si din astia plecati vreo trei milioane.asa-i ca sapa e grea? o fi infernule dar e htanitoare ba chiar foarte sanatos hranitoare,si arhisuficient. vorbesc, ca unul ce o cunoaste bine si pe ea si pamantul si tot ce se poate face fiindca am prins si eu ceva vremuri, si mai ales alea cand munceau in tara asta toti de la cel cu tzata-n gura pana la cel cu barba sura.fistecare dupa puterile lui.si era bine.nu era belsug, fiindca se plateau datoriile externe ale tarii.dar era destul si daca acum ar fi asa, ca atunci ar manca numai gratar si cainii pe strada.

| OvidyuNicu a răspuns:

Totul consta in educatia pe care o au cei care fac copii! sa nu uitam ca 80% din copii sunt facuti "din greseala"