| navarre a întrebat:

Credeti ca asa se poate,, descrie"Divinitatea?
Acesta poate fi popor ales de Divinitate?
Jafurile si crimele si violurile pot fi in conceptie Divina :,, Razbunarea Domnului"?
http://www.youtube.com/watch?v=-1l3DGmxOac

15 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Tu ca un om vrednic de mila, ai uitat ca Dumnezeu este CREATORUL

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru navarre):

Tu ca un om vrednic de mila,ai uitat ca Dumnezeu este CREATORUL, poti porni de aici sa dezvolti ceva, sper sa reusesti.Eu zic sa o lasi mai moale cu violurile tale si ce ai mai asternut pe acolo
Bre @navare eu am lehamite,cind te vad ca apari in fata ochilor mei, cu vorbe goale fii si tu o singura data serios, nu are rost sa bati apa-n piua ca nu se marunteste
Cu stima,,,,,,,

Răspuns utilizator avertizat
| Arthur a răspuns:

Fiecare are o părere legat strict de religie. Nu de acest lucru vreau să mă leg, am o mare nedumerire, admiraţie şi uimire pentru poporul ăsta care a fost împrăştiat în patru direcţii cardinale dar s-a reunit după atâta amar de vreme trecând prin robie şi holocaust dar renăscând ca pasărea Phoenix din propria cenuşă. Nu ştiu dacă există vreun alt exemplu în acest sens.
Shalom Israel!
PS. au şi cel mai tare secret service.

| ramona30 a răspuns:

Pai dumnezeu este creatia omului. Iar omul l-a creat pe dumnezeu dupa chipul si asemanarea sa. adica, sangeros, invidios, gelos, dictator etc. Sunt cu zecile astfel de pasaje in biblie.

| barbattttt a răspuns:

Biblia trebuie sa stii cum sa o citesti, ea trebuie privita in ansamblu... Chiar daca o citesti pe toata, si o citesti fara credinta nu intelegi nimic...

| shadovv a răspuns:

Asa si? Cand potopul a venit au murit aproape toti oamenii de pe planeta. La asta de ce nu comentezi? De fapt noi nu avem dreptul de a comenta.

| harciog a răspuns:

"Pastrati pentru voi pruncii si toate femeile care n-au cunoscut parte barbateasca"Ce naibii e asa greu?"Pastrati pentru voi inocenta", asta inseamna.E mult de spus, e mult de "decodificat"pentru novici dar multumeste-te cu asta deocamdata.Cind este timp discutam, ok?

Răspuns utilizator avertizat
| harciog a răspuns (pentru navarre):

Domnule,bagi sexul in busuioc si aberatii.Esti sclavul formalitatilor? Sint trairi libere, care se vor libere dupa toata Biblia, dar se pare ca nici credinciosii nu inteleg adevarul dar nici ateii.Tin sa spun ca un adevar este dar nu-l vedeti din cauza urii dintre voi.Sint sigur ca poti accepta unicitatea mintii cu universul, pe cind credinciosul poate accepta unicitatea cu Dumnezeu.Este aceeasi treaba, numai ca lui i s-a dat aceasta stare impotriva voastra de catre "imbirligatori".Ce trebuie sa facem? Sa trecem inainte sau sa acordam ajutorul?

Răspuns utilizator avertizat
| AnghelB a răspuns:

Se vede ca nu te prea duce capul.

| victoreanu a răspuns:

Tu ce cauti ma pe aici? Mars la gradinita!