| HowdidIgethere a întrebat:

Credeti ca aveti raspunsul la orice intrebare despre om si viata?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Daca se pune si "nu stiu", da am.
Salut!

28 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da.In Biblie gasim raspuns la toate intrebarile vietii.

| GRs a răspuns (pentru EmaS):

Imi poti da paragraful din Biblie care explica ce se afla in centrul Pamantului?

| Duucu a răspuns (pentru GRs):

Nu ti-a mai raspuns laughing

| GRs a răspuns (pentru Duucu):

Se mai intampla.

| Duucu a răspuns (pentru GRs):

Iti raspund eu.Da, in cartea lui Iov acesta spune ca in adancul pamantului se afla foc/loc cu temperatura ridicata.

| GRs a răspuns (pentru Duucu):

Capitoul 28
"5. Si deasupra este pamantul din care iese painea, dar pe dedesubt este ravasit ca de foc."

Doar atat am gasit in cartea lui Iov. Biblia explica unele lucruri (nu toate cum cred unii), dar le explica in mare parte, nu amanuntit.

| Duucu a răspuns (pentru GRs):

Ai gasit ce trebuia.
Ar fi prea culmea ca Biblia sa explice absolut totul amanuntit.

| niku93 a răspuns:

Nu!
asta nu inseamna ca nu pot sa-mi dau cu parerea...

| LoveToHate a răspuns:

Nu,evident ca nu.

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Normal ca nu. Doar 4 oamnei de pe planeta stiu totul.

| RAY a răspuns:

Ce rost, sens ar avea viata daca am sti totul?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Unii au ca se baga peste tot.

| Pricked a răspuns:

In niciun caz!

| M25M a răspuns:

Nu, si cu riscul de a exagera pot spune ca cel putin din randul ateilor raspunsul la aceasta intrebare este nu.

| martzian a răspuns:

Nu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da. Sursa este Dumnezeu.

| TheStory a răspuns:

Nici in procent de 2%

| Filip23 a răspuns (pentru TheStory):

Eu ma tem ca e mult mai putin.

| TheStory a răspuns (pentru Filip23):

S-ar putea. Vezi nici asta nu stim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Si nu cred ca cineva are.

| Maomau a răspuns:

La modul general, adica modul in care e pusa intrebarea ta, eu cred ca as indrazni sa spun ca DA!

| Filip23 a răspuns (pentru Maomau):

Pai atunci inseamna ca stii si cum arata frontiera (macro) Universului si structura celei mai mici particule cunoscute. Fa putina lumina.

| Maomau a răspuns (pentru Filip23):

Mai citeste odata intrebarea din titlu si vezi paralelismul dintre acela si intrebarea ta... poate te luminezi!

| Victor7boy a răspuns:

NU.Nimeni nu e perfect. Daca am stii totul, ce rost ar mai avea viata? Deci, nimeni nu stie totul in afara de Dumnezeu.

| Geoツ a răspuns:

Omul este intr-o continua evolutie : cauta, cerceteaza, intreaba si uneori descopera. Nimeni nu are toate raspunsurile potrivite intrebarilor lor. De asta doar Dumnezeu e numit "atotstiutor". Lipsa acestor raspunsuri ne ofera scopul in viata.winking

| ClausBBC a răspuns:

Oricate raspunsuri am cauta despre noi oamenii si despre viata noastra nu vom avea cum sa stim totul. Pentru ca nu vom putea niciodata sa aflam totul.cum spun unii ca noi ne tragem din maimuta. Ii o teorie falsa. In Biblie scrie ca omul este creat din tarana si este faptura mainilor lui Dumnezeu si ca el ne-a dat suflare de viata.Si ca dupa viata aceasta de pe pamant urmeaza o viata spiurituala. unde vom fi judecati dupa faptele noastre.Mai mult de atat nu putem sa stim despre noi si viata noastra.

| GRs a răspuns (pentru ClausBBC):

De ce crezi ca evolutionismul e fals? Demonstreaza.
Chiar crezi ca omul e facut din pamant cum zice o carte primitiva? Ia un cutit, taie-te apoi vezi daca iese tarana de acolo.

| DyNo a răspuns (pentru ClausBBC):

Daca vei cauta, daca vei cerceta, doar suntem in epoca informatiei, vei fi surprins de cate alte lucruri dspre viata ta vei afla.
Societatea contemporana ne-a pus niste ochelari de cal prin care sa vedem lumea asa cum vor ei pentru a nu ajunge sa ne cunoastem sau sa ne atingem variantele superioare ale eului personal.
Cum am spus mai sus: cerceteaza, cauta, gandeste si vei vedea ca stim si putem stii mult mai multe lucruri despre noi, oamenii, decat am fost invatati.