| CRIS1980 a întrebat:

Credeti ca cartile sfinte ale tuturor religiilor au fost modificate de fiecare religie in parte pentru a crede ce vor ei sau sunt asa cum au fost scrise de prima data

8 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Da

| shadovv a răspuns:

Vai cata lipsa de context si sens!

| Andrei7520152 a răspuns:

E foarte amuzant comentul cu interpretari, si cum ca Biblia a ramas neschimbata (lasand la o parte faptul ca fost scrisa si compusa in mai bine de un mileniu) Dar ma rog, bine ca dupa mii de ani de interpretari gresite, noi astia am descifrat biblia si o interpretam corect, spre satisfactia lui Dzeu. yeah, whatever

| danay72 a răspuns:

Daca te referi la Biblie, ea nu a fost modificata, doar religile o interpreteaza cum vor, nu cum trebuie. Iar pentru mine, in afara de Biblie, nici o carte nu e sfanta, pentru ca doar Biblia e de la Dumnezeu, restul sunt de la oameni.

| Dandanache a răspuns (pentru danay72):

"in afara de Biblie, nici o carte nu e sfanta, pentru ca doar Biblia e de la Dumnezeu, restul sunt de la oameni."

Te inteleg perfect. Asa spun si evreii si arabii despre Noul Testament.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nu stiu daca a fost modificata de-a lungul timpului, dar sigur s-au scos multe carti sfinte...care stau ascunse la Vatican. De ce? Ca sa ni se ascunde ADEVARUL.

| Arsels21 a răspuns:

Cred ca ca ca ai facut o ca ca ca cacafonie si mai cred ca ca ca religilor se scrie cu ca ca ca ca doi de i (religiilor)
si raspunsul meu este: DA!
~keep on trolling~

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Arsels21):

Din cate stiu eu, cacacofoniile se manifesta doar in vorbire. nu esti penalizat in scris, pentru ca o cacofonie este o asociere neplăcută a sunetelor big grin