| Dorugar a întrebat:

Credeti ca daca chiar ar exista in realitate un Creator care a planificat totul prin "inteligent design" acest lucru ar demonstra faptul ca crestinii au un Dumnezeu?

Sau credeti ca crestinii au un Dumnezeul al lor, adica cel care in Biblie este numit "Dumnezeul Veacului Acesta" numit de unii si Lucifer? Si despre care vorbeste chiar Apostolul Pavel in Corinteni 4 4. unde vedem scris asta: "Dumnezeul veacului acestuia a orbit minţile oamenilor"?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Ce naiba are, chiar acceptand designul inteligent, Biblia cu asta?!? Aia e o poveste fara nici o logica, practic tocmai ei ii lipseste acel design inteligent.
Deasta cad in penibil crestinii vorbind despre design inteligent bazandu-se pe o scriere care numai inteligenta, logica, sau catusi de putin realista nu e.

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat