| Rocker4Ever a întrebat:

Credeti ca este pacat daca ascult muzica rock, si prin rock ma refer la hard rock si heavy metal.Imi place foarte mult trupa Disturbed.Voi ce parere aveti?

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bătălia se duce aici :

http://www.tpu.ro/......zeu-de-ce/

| Rocker4Ever explică (pentru anonim_4396):

Am vazut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Din punctul meu de vedere nu este "păcat", dar se pare că sunt câţiva acolo, care spun sus şi tare, că dacă asculţi rock eşti satanist şi ai nevoie de un medic.

If it's wrong, i don't want to be right.

| casablanca40 a răspuns:

Da este pacat. Daca vrei sa ajungi in rai numai asculta muzica lui Sathan!

| Rocker4Ever explică (pentru casablanca40):

Dar disturbed nu este o trupa satanista...cel putin din cate stiu eu

| Rocker4Ever explică (pentru anonim_4396):

Sincer nici mie nu mi se pare pacat adica de ce m-as indeparda de Hristos doar prin simplul fapt ca ascult muzica rock? Sunt un crestin si muzica rock nu schimba asta.Plus ca aceasta muzica este un foarte bun calmant!

| casablanca40 a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Nu stii tu. Orice rock este Satan. Renutata la acest viciu altfel nu vei intra niciodata in Imparatia Cerurilor.

| Rocker4Ever explică (pentru casablanca40):

Eu nu cred ca orice rock este satan.Adica ce vrei tu sa imi spui este ca Skillet, o formatie care canta Christian rock sunt satanisti? Daca tu crezi asta nu stiu ce sa zic...

| Nucreeed a răspuns:

BA VOI SUNTETI RETARDATI? faceti ma dracu ce VRETI voi in viata ...lasa'ti'l dracu de rai sau iad si religia voastra inutila...va pierdeti timpu pe aici discutand despre un lucru inventat de'alungul anilor de catre niste nebuni mintal

| Rocker4Ever explică (pentru Nucreeed):

Din ce ai scris in dau seama ca esti ateu si eu doar atat iti spun Dumnezeu exista... daca nu ar exista explica cum a aparut totul.Deci gandeste inainte sa vii cu raspunsuri inutile.

| Rocker4Ever explică (pentru Nucreeed):

Si vezi ca eu si nici ceilalti utilizatori nu am vorbit vulgar si nu am injurat....ma rog cei 7 ani de acasa.

| casablanca40 a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Aia sunt falsi crestini, si folosesc numele Domnului pentru a aduge mai multi adepti lui Sathan.

| Nucreeed a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Sa'mi explic cum s-a creat totul?
pai daca mi'as pune intrebarea asta chiar crezi ca m'as gandi la cineva imaginar pe care nu l'am vazut niciodata? au trecut 7 miliare de ani de cand tu zici ca dzeu a "creat" lumea...tu iti dai seama cate lucruri s'au schimbat de atunci? si prin cate maini a trecut biblia aia in care sunt scrise numai prostii de catre nebunii mintali...

| Rocker4Ever explică (pentru casablanca40):

Si atunci tu ce muzica sugerezi sa fie ascultata?

| Rocker4Ever explică (pentru Nucreeed):

Tu esti ateu nu? Atunci daca nu crezi in Dumnezeu atunci in cine crezi? Cum iti explici toate minunile petrecute de-a lungul timpului? Dar ce sa iti explic eu tie...

| Nucreeed a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Mdea....la ce ti'am zis eu nu ai nicio explicatie ..ma intrebi daca sunt ateu...DA sunthappy si ma uimeste prostia mai ales din tara asta. uite daca vezi in tarile din NORD(Suedia, Norvegia, Finlanda, Danemarca) unde coeficientul de inteligenta este foarte mare ..sunt 75% atei care se bazeaza pe stiinta si nu pe TOATE religiile astea care s'au inventat de'alungul timpului..inainte cu religia era cum ne spala noua creierii mass media acum si ne minte pe fatahappy dar ce sa intelegi tu cand de mic ai fost invatat cu religia si n'ai fost in stare sa-ti schimbi parerea pentru ca asa ti'a zis mamica ca e binehappy

| casablanca40 a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Orice muzica care nu apartine lui Sathan.

| computerizatul a răspuns:

Nu cred ca e pacat. Fiecare asculta ce ii place. Oamenii inteligenti simt o mare libertate in ce fac.

| Rocker4Ever explică (pentru casablanca40):

Exemple te rog?

| Rocker4Ever explică (pentru computerizatul):

Sincer sunt de acord cu tine dar ma bantuie teama...

| casablanca40 a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_music_styles Din toata genurile de aici scoti rockul.

| Rocker4Ever explică (pentru casablanca40):

Dar nu te gandesti ca majoritatea melodiilor de aici contin tot felul de pornografii in versuri si chiar in videoclipuri?

| Inferno a răspuns:

Daca cineva imi defineste pacatul si imi explica si mie de ce este pacat, atunci da.

| Rocker4Ever explică (pentru Inferno):

Majoritatea cred ca muzica rock este legata de satana...cu alte cuvinte ei cred ca rockul este satanic.Si de asta...

| Inferno a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Pai rockul a fost initial muzica satanica, dar asta e alta poveste.
Ce este acest satan?

| computerizatul a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Inteleg ce simti. Incearca sa o ignori si dupa o vreme o sa dispara.

| Rocker4Ever explică (pentru computerizatul):

Nu ma lasa gandul de frica iadului...

| computerizatul a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Ignor-o si dupa o vreme va disparea.

| computerizatul a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Pfff...Nu stiu ce sa zic. Eu unul aveam aceleas sentimente cand eram mic, dar acum incerc sa ma bucur de aceasta viata fara sa ma gandesc la rai sau la iad. Eu nu consider pacat sa maltratezi, sa omori etc. Ceva ce fac euasupra mea e treaba mea si PUNCT.

| computerizatul a răspuns (pentru computerizatul):

Eu asupra*