| timoteidoi a întrebat:

Daca chiar doctrina Tantrei Yoga spun ca prin orgasm se ajunge in contact cu Dumnezeu, lucruri pe care le confirma cei mai reputati tantristi. oare din ce cauza actul sexual este considera un pacat in crestinism?

O fi cumva un pacat sa iei contactul cu Dumnezeu?

Sau au ceva de ascuns crestinii?

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sexul e singura legatura cu Dumnezeu pentru a procrea,dar, din pacate, pedepsit de Providenta pentru multiplele boli transmisibile, dintre care, cele mai nenorocite fiind din consangvinitate si a conceptului fara dragoste.Nu e nimic de ascuns dar, probabil, din aceste cauze il condamna crestinii.

Răspuns utilizator avertizat
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Pentru a fi capabil să formulezi critici cât de cât pertinente la adresa unui subiect trebuie mai întâi să-l cunoşti şi să-l înţelegi destul de bine...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineintales.si guru ala ce conduce missa bivolaru a atins luna cu mana si soarele cu picioarele iar proastele care erau cu el au atins paroxismul dar nu a tinut mult.cateva secunde.ce realizare.ce chestie.ce prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns:

Bullshit.

Răspuns utilizator avertizat
| Al99 a răspuns:

Daca din Biblie nu ai inteles nimic crezi ca Tantra a fost scrisa mai pe intelesul tau?
Are mai multe simboluri si parabole decat Biblia.

Răspuns utilizator avertizat