| rasupisi a întrebat:

Credeti ca exista vreun pacat mai mare decat prostia?

Din ce cauza despre acest pacat capital nu se sufla un cuvintel in Biblie?

Nu cumva ca pe "harul" acestuia traiesc bine preotii?

15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

În Satanism e păcat, dar Creștinismul se hrănește cu prostie, cum să fie păcat? ( Și prin asta nu zic că satanismul e superior creștinismului, dar păcatele sataniste sunt clar mai deștepte și bine gândite decât cele creștine.

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

Prostia se iarta, dar sunt pacate care nu se iartawinking ce fac preotii din ziua de azi e poveste lunga; important ar fi sa-si de-a lumea seama si sa nu se lase influentata de astfel de sarlatani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba se sufla.se spune ca inceputul intelepciunii este frica de Domnul.dar nu ceia ce intelege orice prost prin FRICA de Domnul.de asemeni, este scris ca; intelepciunea lumii, nebunie in fata lui Dumnezeu este.dar bag sama ca tu cunosti doar teligenta lumii. intalepciunea cuvantului lui Dumnezeu departe de tine e.altminteri ai fi stiut ce ala, har.

| Norvegianul a răspuns:

Prostia poate avea mai multe rank-uri, poti fi mai putin prost sau mai mult prost. Atunci cand prostia ta ma afecteaza pe mine, da, atunci este cel mai mare pacat. In satanism prostia este cel mai mare pacat: http://www.bisericasatanista.org/cele-noua-pacate-sataniste.html