| Danyel_9154 a întrebat:

Credeti ca numarul 666 are influente negative?
ex.: 06.06.2006 sau 666 la taxi
dar 7 are influente pozitive?
Ce ziceti de numarul 13?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

Cred ca 666 are un fel de mister dar nu cred ca aduce neaparat ghinion. E si in Biblie asa ca sigur e ceva cu el. Eu sunt nascuta pe 7 si atunci cand am avut nevoie de ceva mi s-a dat deci cred ca este cat de cat norocos. Despre 13... Ce te intereseaza? Nu e nimic in neregula cu el

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Prost să fi să crezi că-ți aduce ghinion un simplu număr.
http://www.youtube.com/watch?v=7mHe6FMs46o

| blueangel99 a răspuns:

Ştiu de 666 că e numărul fiarei, dar nu ştiu dacă are influenţe negative.
În rest, nu cred în superstiţii.
Pa, pa!

| BigV a răspuns:

Nici vorba, e un numar ca oricare altul!

| PussyfootMissSuicide a răspuns:

Da, eu cred că aduce ghinion. Să nu te urci in vreun taxi cu "666", s-ar putea să sfârşeşti prin Iad, în mocirlă.

| T13 a răspuns:

Nici un numar nu poate fi bun sau rau.Un numar e un numar si atat, nu un aducator de ghinioane sau noroc.

| Brutalis a răspuns:

Se spune ca 666 aduce ghinion dar eu nu prea cred in numerologie...de ex anul acesta pe 11.11. 2011 trebuia sa murim la ora 11:11...
despre celelalte nu stiu

| vandschimbcumpar a răspuns:

Toate aceste numere si pisica neagra si multe altele sunt superstitii. daca ti de intampla ceva rau in ziua respectiva dai vina pe numere sau multe altele si iti dau seama ca de fapt ti s-a intamplat rau acela din cauza ta,un alt exemplu e la horoscop,multi cred in horoscop si pers incearca sa faca ce au auzit la horoscop nu ce ar vrea ele sa faca, dar nu ar asculta horoscopu nu ar mai fi la fel, spre ca ti-am fost de ajutor