| timoteidoi a întrebat:

Credeti ca parintii bisericii, atunci cand au FURAT Biblia religiei mozaice, si au botezat-o in Biblia crestinilor, asica in Septuaginta, credeti ca au reusit oare sa-l fure si pe Dumnezeul religiei mozaice din Ceruri?
- Daca DA, atunci cum credeti ca au procedat?
- Daca NU, atunci de ce aveti voi crestinii impresia ca aveti un Dumnezeu?

4 răspunsuri:
| Ben00 a răspuns:

Da' pe tine ce te oftica, ca citim noi Vechiul Testament sau ce? Nu te varcolesti cam mult pentru asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Ben00 a răspuns (pentru timoteidoi):

Credinta mea nu e treaba ta. Te cam bagi singur in seama. Oricum, se pare ca lumea s-a cam plictisit sa raspunda la intrebari imbecile.

Răspuns utilizator avertizat