| alexalx1234 a întrebat:

Credeti ca un baiat crestin isi poate face vreodata o iubita sau va muri singur?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar atei, agnostici iti gasesc jumatatea, crestini raman cu filme pentru adulti, 99% din populatie este crestina, aia sunt tot singuri sau noi atei, agnostici avem hareme de ibite cu mii de iubite si ateele, agnosticele au harem de mii de barbati, nu religia conteaza si atractia fizica, daca esti atragator fizic ti se va da ocazia sa o cunosti, sufletul nu conteaza sunt porcari de asta multe stau cu vagabonzi ca o data validat fizicul le accepta si personalitatea dar invers rar de tot

| alexalx1234 explică (pentru RAY):

Pai stiu ca sufletul nu conteaza. E cea mai mare aberatie. Nu am vazut niciodata o fata frumoasa cu un baiat urat

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Daca avea bani era cu una iar aia statea cu el pentru bani lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e cretin, așa va muri. Așa cred eu.

| alexalx1234 explică (pentru sadrian46):

Nu stiu de ce judecati aiurea oamenii crestini pe bune acum

| sadrian46 a răspuns (pentru alexalx1234):

Ca să știi, nu judec și nu condamn. Nu am procedat aiurea, ci cu un scop.
El nu este creștin, el este bolnav. Mi-am bătut joc de el ca să îl trezesc. Respect orice religie, dar una este credința și alta delirul cu temă religioasă.

| Celcestietot a răspuns:

Da, dovada sunt eu cool.

| CostinAlamariu a răspuns:

Mai degraba un baiat crestin isi face iubita decat un ateu. Ai vazut cum arata ateii? Cei mai multi arata ca naiba si au un comportament insuportabil. Baietii crestini sunt mai la locul lor, mai modesti, cu o moralitate mai sanatoasa sau cel putin asa ar trebui. Mai ales ca religia crestina îi încurajeaza pe baieti sa aiba masculinitate si barbatie si siguranta ceea ce e automat atractiv in ochii sexului opus

| alexalx1234 explică (pentru CostinAlamariu):

Degeaba arată nașpa cand fetele se uita după bad boys care doar profită de ele...

| CostinAlamariu a răspuns (pentru alexalx1234):

Eh, nu toate fetele. Plus ca, crede-ma, nu trebuie sa fii bad boy. Trebuie doar sa fi încrezator în tine. Personal n-am avut niciodata probleme cu fetele. Daca vad ca ai atitudine si esti increzator o sa fi instantaneu atractiv pentru ele. Nu trebuie sa fi rau sau sa te comporti ca un nesimtit pentru asta. Trebuie doar sa te impui, sa radiezi energie de alfa stii ce zic. Multa bafta frate, hai ca poti.

| alexalx1234 explică (pentru CostinAlamariu):

Aici în Constanța doar acei bad boys și cei plini cu bani au succes la fete, iar restul băieților sunt luați la mișto...

| Ineys a răspuns:

Depinde daca agata ceva pe la Sfanta Liturghie sau care e.

| Werrich a răspuns:

Sigur, daca merge la intalnirile de tineret organizate de Biserica.

| alexalx1234 explică (pentru Werrich):

În Constanța nu se organizează

| Werrich a răspuns (pentru alexalx1234):

Ba da, Biserica Penticostala Betel, sâmbăta de la orele 18.

| alexalx1234 explică (pentru Werrich):

Vin fete la biserică în ziua de azi?

| Werrich a răspuns (pentru alexalx1234):

Da, la pocăiți vin fete și cântă.

| Digikey a răspuns:

Ar fi ok daca nu s-ar mai inmulti, dar slabe sperante.

| Irinel15123532 a răspuns:

Isi poate face. Roaga-L pe Dumnezeu sa iti scoata in cale o femeie potrivita pentru tine, daca te pripesti si accepti o mentalitate gresita, gandind ca ''nu conteaza cum gandeste sau comportamentul ei, o accept cum o fi, chiar daca nu ne potrivim prea bine, arata bine fizic''
Iti spun din experienta cate astfel de cazuri au ajuns in divort, salile de divort sunt pline, trebuie sa fii intelept.
Cauta o femeie care il cunoaste pe Domnul Iisus si mergeti impreuna pe calea Domnului. Domnul sa te binecuvanteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce să nu poată? Să iubești nu e păcat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Îşi poate găsi o iubită la fel de credicioasă ca şi el, cu principii morale şi religioase, de ce nu?
Sau o pocăită.