| somios a întrebat:

Credeti despre Papa de la Roma ca este Vicarius Filii Dei adica loctiitorul Fiului lui Dumnezeu) titlu din care rezulta 666!
V-I-C-(AR)-I-V-S (F)-I-L-I-I-D(E)I = (ce este in paranteze nu se
pot numara) 5+1+100+1+5+1+50+1+1+500+1 = 666!
Iar 666 este semnul fiarei numita Diavol!
Nu cumva avem in acest fapt DOVADA ca Papa este de fapt Loctiitorul Diavolului pe Pamant?
A Diavolului pe nume Lucifer, nume cu care a fost rasfatat chiar Isus Christos timp de peste 1500 de ani cat a fost predicata in biserica Biblia Vulgata?
Iata cum adevarul iese ca uleiul la suprafata, si ca Isus Christos = Diavolul, asta cu atat mai mult cu cat in Biblie ni se spune cum contemporanii lui Isus l-au acuzat pe acesta ca lucreaza cu puterile lui Belzebub (Diavolul)!

37 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti se termina neuronii intr-o zi? ce faci? mori fara sa afli raspunsul? vaiiiiii...nasol!

Răspuns utilizator avertizat
| Filip23 a răspuns:

Pentru mine Papa nu este un reper, iar socotelile tale poti sa le pastrezi pentru tine. Pentru mine este un reper Sf Serafim de Sarov si ma bucur ca nu ii poti converti numele in cifre.

| Archdaemon a răspuns:

Nu pentru ca diavolul nu exista

| EmaS a răspuns (pentru somios):

Imi pare rau ca nu ai vazut si iadul. Poate ca atunci te pocaiai de pacatele tale. Nu poate, sigur!

Răspuns utilizator avertizat