| Moisie a întrebat:

Oare din ce cauza crestinii il numesc Christos adica UNSUL, pe un dulgher care nu a fost uns niciodata in nicio functie, dar in schimb a fost acuzat de contemporanii sai ca lucreaza cu puterile lui Belzebuth, fapt confirmat si de apostolii sai ca de ex. Luca care recunoaste ca a primit de la Isus putere si stapanire peste draci?
Nu vi se pare ca aceasta pute a o lucrare suspecta a Diavolului prin care Anti-Christul este denumit Hristos?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iar?
Chiar nu ai înţeles nimic din ce-ţi spuneam?

http://www.tpu.ro/......ta-ca-mai/

Diavoli, Unşi, Hristoşi, Antihrişti, Dumnezei adevăraţi...parcă m-aş trezi la nebuni.
Cum poţi să pretinzi o gândire raţională de la ceilalţi, folosind asemenea abordări? Nu se combate un nonsens cu un alt nonsens şi un basm cu alt basm.

| Moisie explică (pentru NOname):

Se pare ca tu nu pricepi nimic!
N-ai auzit de proverbul cui pe cui se scoate?
Cu oamenii care sunt atat de aberati incat refuza sa inteleaga realitatea, nu are niciun sens sa le explici realitatea pentru ca refuza sa o accepte, pentru ca ei au un singur percept in viata lor care este important pentru ei, si acela se numeste "Sola Scriptura" iar eu ii combat exact pe ce au ei mai scump, adica aratand argumnentat cu versete din Biblie, faptul ca Biblia MINTE!
In plus de asta incerc sa spulber cu versete luate din Biblie mitul mincinos despre Isus, mit care prin faptul ca a inrobit miliarde de oameni, a permis acestora sa UCIDA in numele lui Isus sau sa le justifice crimele comise!
Si consider ca au de castigat mai ales tinerii care inca nu au fost imbroboditi si mai judeca inca dar le e frica sa accepte Stinta de frica Maimutoiului cu puteri supranaturale.
Asa ca te rog nu -mi mai raspunde!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nebun sau nu, este putin interesant Sti cind isus le-a zis la dracii aia din porci sa iasa si sa se duca dracului si ei au zis sir, yes sir? Numai pe stapin il asculti, pe inamic il trosnesti si cum dracii lau recunoscut pe isus ca stapin, l-au ascultat. Acuma vreau sa intreb credinciosii care or sa imi sara in cap: daca isus nu este sefu draciilor atunci de cd nu a strigat sa se auda pe toata planeta: toti dracii mars pe Jupiter ca va ia mama dracului? Oare pentru ca dracii fac jocul lui isus? Bravo moise, ai facut multa lumina astazi hahahahha

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate!
Ar trebui ca si crestinii sa incerce sa gandeasca la faptul ca acei diavoli care au intrat in porci, ascultau numai de Isus din cauza ca acesta era seful lor, fapt clar confirmat in exemplul dat de tine si aflat pe aceeasi linie cu ceea ce am afirmat si eu, si anume ca Isus nu era Dumnezeu si nioci Dumnezeu fiul, ci Lucifer, si seful Iadului, adica implicit si seful Dracilor. Deci nici Christos fiul lui Dumnezeu nu poate fi, ci este Antichristul care vrea sa fie luat drept Christosul si astfel sa fie slavit ca Dumnezeu!

| NOname a răspuns (pentru Moisie):

Aha, şi aberaţiile tale le acceptă. Pe câţi ai convertit?

Decât să repeţi aceleaşi inepţii la nesfârşit, mai bine ai lăsa-o baltă. Demenţi avem şi aşa destui, nu e nevoie să-i mai fabrici. Iar cu astfel de postări nu diferi nici tu prea mult de ei.

| Moisie explică (pentru NOname):

Aberatiile NU sunt ale mele ci apartin Bibliei din care depbicei citez!
Mai multi decat iti poti tu imagina!
Nu te obliga nimeni sa imi citesti postarile!
Nu ma intereseaza ce parere are despre mine cei care nu ma cunosc, eu nu fac altceva decat ceea ce imi dicreaza constiinta, si anume demasc o religie diabolica care a oprit progresul omenirii cu min 1000 de ani, si a ucis zeci de milioane de oameni nevinovati, si mi se pare incorect sa nu fie interzisa asa cum este interzis fascismul care a comis mult mai putine crime decat crestinismul!