| Vernusio a întrebat:

Credeti in spirite/lumea spiritelor/suflete?

16 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Biblia nu afirma ca ar exista asa ceva dar exista o lume a demonilor care se dau spirite de morti pentru ai insela pe naivi.

| danay72 a răspuns:

Dacă te referi la îngeri, da exista. Există heruvimi, serafimi și îngeri. Si este si arhanghelul Mihael, care este un alt nume a lui Isus.

| SG1995 a răspuns:

Da cred.

| N0xEterniS a răspuns:

Nope. Nu am vazut niciodata unul, daca cineva a vazut, ar trebui sa viziteze un doctor.

| BlackRose03 a răspuns:

Da,cred si nu am vreo boala mintală ca mai nou ateii au aceasta opinie eronata despre noi.winking

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Este diferenta intre spirite spirit si suflet. SPIRITE =fiinte spirituale(DUMNEZEU, ISUS, ÎNGERII); SPIRIT SFANT=forta activa a lui DUMNEZEU; SUFLET =individ viu.

| CleanHeart a răspuns:

Cred in tot ce zice in Biblie in rest la revedere

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Sa spunem ca da.

| cyupaku a răspuns:

Este o lume la fel de reala si lumea noastra dar intr-o alta dimensiune

| VictorFenrir a răspuns:

Nu si nu, de ce aş crede in asa ceva? eu cred in ceea ce vad, nu am vazut spirite si alte abureli din astea asa ca nu pot sa cred in ele.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Consider ca asta e o inventie a egoului uman, pentru ca noi credem ca suntem fiintele supreme si ne e frica de moarte. Deci nu, nu cred in asa ceva.

| Adiadictie a răspuns:

Nu

| alin131 a răspuns:

Cred in Iisus Hristos. El este Calea, Adevarul si Viata.

| annempx a răspuns:

Eu cred in asta chiar daca nu e dovedit stiintific sau ceva.

| marriancosmin a răspuns:

Nu, de ce ai crede in asa ceva? Lumea este aca cum este, nu cum pare a fii.