| dany1988 a întrebat:

Crestinilor, tarana putrezeste? Ca doar ziceti ca zeul iudeu l-a facut pe Adam din tarana.

44 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omule la facut din lut, lasa vrajeala

| dany1988 explică:

Unde scrie ca nu a ramas din tarana?

| dany1988 explică:

Tare asta cu ''corpul lui era d carne si oase'' rolling on the floor Nu mai bagati ma de la voi.

| dany1988 explică:

Stii din ce e acel ''praf''?

| dany1988 explică:

Ia de aici. Stii ca avem si fier, nu? Ai auzit de reactii biologice si chimice? https://ro.wikipedia.org/wiki/Om si https://ro.wikipedia.org/wiki/Putrefac%C8%9Bie sau https://www.scientia.ro/......imice.html

| dany1988 explică:

Unde scrie asta? Arata-mi un verset. Amatorule.

| dany1988 explică:

Sa vezi cum se scrie o Biblie rolling on the floor Omul are imaginatia bogata. Exemplu: ''Harry Potter''. Zeul iudeu e atotputernic, dar nu poate sa faca sa ploua fara nori. rolling on the floor

| dany1988 explică:

''Vezi ca zeul meu poate sa faca sa ploua fara nori'', dar nu simtim noi ploaia rolling on the floor ''Vezi cum zeul meu e mai puternic decat al tau''?

| dany1988 explică:

Nu ai zis ca zeul tau e atotputernic? Si ca zeul tau controleaza fizica?

| dany1988 explică:

Vezi ca eu am zis asta cu ''zeul meu'', dar la modul ironic rolling on the floor

| dany1988 explică:

Arata-mi unde scrie ca zeul tau controleaza fizica.

| dany1988 explică:

Mai arata-mi unde scrie ca Adam nu a ramas tarana.

| dany1988 explică:

Coasta din tarana. Simplu. Amator rolling on the floor

| dany1988 explică:

Tarana se poate face si noroi.

| dany1988 explică:

Cretin deci? Tu vii cu povesti pe post de stiinta?

| dany1988 explică:

Am vazut si din platic rolling on the floor Ce e asta?

| dany1988 explică:

Cu mancarea e ca sa para mai credibil.

| dany1988 explică:

Deci pana la urma nu era din tarana rolling on the floor Hotarati-va odata. Era sau nu din tarana. Nu vii la mine cu ''dupa s-a transformat in oase si carne. Ca nu scrie asta in cartea de povesti.

| dany1988 explică:

Si in ce zi s-a transformat din tarana in carne? Sau in ce an. Ete. Eu scriu o carte de stiinte, si scriu tampenii gen acestea. Oare ma crede cineva?

| dany1988 explică:

Unde am insultat, amator? Arata-mi

| dany1988 explică:

Stiinta bate religia.

| dany1988 explică:

Ia mai citeste odata intrebarea.

| dany1988 explică:

Ce? Ignor ca nu mai rezisti? Tu ma bagasi in seama rolling on the floor Si tot tu te plangi? Si mersi pentru ''ignor''. Ca mai scapai de unu care jigneste rolling on the floor Vezi ca nu mai imi poti raspunde.rolling on the floor Si cred ca o sa imi trimiti cerere sa iti accept deblocarea, ca te ''ignorasi'' si tu. Asa cum au mai facut si altii. Tu vii in ''casa'' mea si ma jignest, si tot tu ma ''ignorii''? Funny.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In natura nimic nu se pierde ci totul se transforma.
La Dumnezeu absolut totul este cu putință.

| dany1988 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Da? Sa vedem. Vreau sa vad ca ploua fara nori. Asta nu poate sa faca. Deci nu e atotputernic, nici atotstiutor.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru dany1988):

Pai Dumnezeu a hotărât așa. Si natura asculta de Dumnezeu. Eu ma mir cum de nu seaca izvoarele marilor Râuri de pe Planeta Pamant. Si cum țâșnește din adâncul Pământului la suprafața si își continua drumul pana la vărsare. Si uite ca asculta de Dumnezeu. Dumnezeu este un Dumnezeu al orânduielii si nu al neorânduielii. Doar omul este neascultator de Dumnezeu si iată consecințele.

| dany1988 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Nu tine. Iar bagi de la tine. Unde scrie asta?

| iurii75 a răspuns:

O altă dovadă că te scăpau des pe jos. De fapt... poate nu te scăpau, poate chiar te aruncau...
rolling on the floor

| dany1988 explică (pentru iurii75):

La tine nu era nevoie de asta rolling on the floor

| iurii75 a răspuns (pentru dany1988):

Desigur, am părinții iubitori ce mai învățat a judeca logic.
Spre deosebire de tine pe care te-au învață a fi pe post de varză.

Logic? Ce e logic la Biblie?

| iurii75 a răspuns (pentru dany1988):

Totul este logic. Dar n-ai cum explica aceasta celui ce este certat cu logica.

Sa vedem ce e logic. Soarele nu e o stea? Soarele a fost creat in ziya 4? Nu mai sunt planete, galaxii, etc?

| NotNamed a răspuns:

Frate, stii ca n.am nimic cu tine, amandoi suntem atei insa unele intrebari de.ale tale sunt amuzante si prostute, trebuie sa o recunoști ≈))))

| dany1988 explică (pentru NotNamed):

E dreptul tau sa zici asta.

Eu faceam telefon din namol.

Pai trebuie sa mai radem si noi, nu? Cum am mai zis. ''Nu exista intrebari proaste'', ci doar amuzante.

| NotNamed a răspuns (pentru dany1988):

Adevarat dar aia "unde scrie in biblie ca zeul iudeu a creat animalele hermafrodite" a fost penală rau, aia chiar a fost intrebare proasta, chiar daca era pusa de un ateu sau un religios indoctrinat.

Fiecare are parerea lui. Nu trebuie sa fim de aceeasi pare.

| NotNamed a răspuns:

Hai sa nu generalizam. Daca stiinta nu era acum traiai in mizerie, in case de lut, media de viata era de 30-40 de ani asta cu muult noroc daca nu mureai de la cele mai simple boli cum ar fi apendicita, ciuma, sifilis care acum sunt tratabile cu antibiotice si operatii. Credeai ca pamantul e in mijlocul universului si soarele orbiteaza pamantul cel plat. Inteleg ca esti frustrat pe noi dar depindeti de noi, zi de zi. Iti e usor sa.ti ti banii in card, sa te uiti pe un smart tv, sa dormi intr.un pat si intr-o casa la cele mai bune standarde, sa te uiti la un film genial, sa stai pe telefon cand esti plictisit sau sa dispui de spitale, farmacii si asigurari medicale la tot pasul si pentru un amarat de cos. Inteleg ca esti crestin indoctrinat, dar fi si tu mai realist.

Nu iti mai poate raspunde, ca se ignora singur.

Poate sa imi raspunda, pentru ca am putut sa ii raspund. Oricum nu am de gand sa ma jigneasc sau ceva cu el, dar ma deranjeza cand se abereaza cu astfel de prostii de genul "daca religia nu era, eram vai de noi", "suntem aici datorita religiei" sau prostii de genul.

Nu poate sa iti raspunda aici, ca e ''casa'' mea si ma ''ignora''.Da, e o prostie asta. Odata cu ''ignorarea'' mea, nu mai poate comenta la intrebarea mea, nici eu la intrebarea lui.

Aaaa, uitasem asta. Ai dreptate.