| OctavianDanielMaria a întrebat:

Crestinilor, tarana putrezeste? Ca doar ziceti ca zeul iudeu l-a facut pe Adam din tarana.

44 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omule la facut din lut, lasa vrajeala

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns:

In natura nimic nu se pierde ci totul se transforma.
La Dumnezeu absolut totul este cu putință.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai Dumnezeu a hotărât așa. Si natura asculta de Dumnezeu. Eu ma mir cum de nu seaca izvoarele marilor Râuri de pe Planeta Pamant. Si cum țâșnește din adâncul Pământului la suprafața si își continua drumul pana la vărsare. Si uite ca asculta de Dumnezeu. Dumnezeu este un Dumnezeu al orânduielii si nu al neorânduielii. Doar omul este neascultator de Dumnezeu si iată consecințele.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns:

O altă dovadă că te scăpau des pe jos. De fapt... poate nu te scăpau, poate chiar te aruncau...
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Desigur, am părinții iubitori ce mai învățat a judeca logic.
Spre deosebire de tine pe care te-au învață a fi pe post de varză.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Totul este logic. Dar n-ai cum explica aceasta celui ce este certat cu logica.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns:

Frate, stii ca n.am nimic cu tine, amandoi suntem atei insa unele intrebari de.ale tale sunt amuzante si prostute, trebuie sa o recunoști ≈))))

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adevarat dar aia "unde scrie in biblie ca zeul iudeu a creat animalele hermafrodite" a fost penală rau, aia chiar a fost intrebare proasta, chiar daca era pusa de un ateu sau un religios indoctrinat.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns:

Hai sa nu generalizam. Daca stiinta nu era acum traiai in mizerie, in case de lut, media de viata era de 30-40 de ani asta cu muult noroc daca nu mureai de la cele mai simple boli cum ar fi apendicita, ciuma, sifilis care acum sunt tratabile cu antibiotice si operatii. Credeai ca pamantul e in mijlocul universului si soarele orbiteaza pamantul cel plat. Inteleg ca esti frustrat pe noi dar depindeti de noi, zi de zi. Iti e usor sa.ti ti banii in card, sa te uiti pe un smart tv, sa dormi intr.un pat si intr-o casa la cele mai bune standarde, sa te uiti la un film genial, sa stai pe telefon cand esti plictisit sau sa dispui de spitale, farmacii si asigurari medicale la tot pasul si pentru un amarat de cos. Inteleg ca esti crestin indoctrinat, dar fi si tu mai realist.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poate sa imi raspunda, pentru ca am putut sa ii raspund. Oricum nu am de gand sa ma jigneasc sau ceva cu el, dar ma deranjeza cand se abereaza cu astfel de prostii de genul "daca religia nu era, eram vai de noi", "suntem aici datorita religiei" sau prostii de genul.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aaaa, uitasem asta. Ai dreptate.