| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi că ne-au vizitat până acum extraterestrii? Am văzut că există un serial Ancient Aliens.

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Serialul ăla e vechi, și dacă îmi aduc aminte bine, e mai mult documentar decât serial. Dar nu știu dacă vorbim de același serial. Oricum, răspunsul e da. Și nu numai că ne-au vizitat, dar sunt printre noi, fara că noi să ne dăm seama.
Totuși, nu știu de ce întrebarea asta e la categoria asta, că extratereștrii nu au nicio legătură cu religia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Extraterestrii exista categoric dar improbabil sa se fi infiltrat printre noi, sau sa ne fi afectat evolutia precum spun teoriile conspirationale.
Gandeste logic : o civilizatie extraterestra daca are capacitatea tehnologica de a ajunge fizic la noi ar veni sa ne utilizeze ca forta de munca? sa contruim piramide? sa rapeasca atatea persoane pentru teste? -> nu e logic. Cel mai probabil daca exista vreo civilizatie care sa ne urmareasca ar face-o la distanta, precum te uiti tu la animalele de la zoo fara a interactiona. Sau daca ar vrea ne-ar elimina cu mare usurinta.
Ce intelegem noi mai greu e perceptia infinita a spatiului si timpului
Dar serialul ala e la acelasi nivel ca emisiuniile lui Lorin Fortuna de la noi.

| halogen001 a răspuns:

Nu cred ca ne-au vizitat, pentru ca distantele sunt mari si nu au cum sa ajunga, dar am vazut aici cateva bucati
https://youtu.be/pgUSkTRVYmQ?t=13

| Theo94 a răspuns:

Cred ca exista extraterestri de la bacterii pana la civilizatii avansate, dar nu cred ca ne-au vizitat, dar daca ne-au vizitat sigur nu s-a intamplat cum arata respectivul documentar.

"Ancient Aliens" a fost criticat de diversi oameni de stiinta, istorici, astronomi, arheologi pentru ca propaga pseudostiinta, pseudoistorie, pseudoarheologie.

| Eisenheim a răspuns:

Tu daca ai merge pe alta planetă te-ai lauda acolo că ești extraterestru? La fel și aici, ști ce ar păți nu? Le-am confisca mijlocul de transport, pe ei i-am baga la răcoare, interogatorii, etc. happy