| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de nu au murit fiii lui Israel? ''Iar după ce s-a apropiat de tabără, el a văzut viţelul şi jocurile şi, aprinzându-se de mânie, a aruncat din mâinile sale cele două table şi le-a sfărâmat sub munte.
Apoi luând viţelul, pe care-l făcuseră ei, l-a ars în foc, l-a făcut pulbere şi, presărându-l în apă, a dat-o să o bea fiii lui Israel.''. Stiind ca aurul se topeste pe la 1000 si ceva de grade. Si tare pedeapsa lui Moise. Sa isi omoare fiecare fratele, prietenul, ruda sa.

3 răspunsuri:
| ZacheuN a răspuns:

Din ce motiv să moară fiii lui Israel, de apa băută sau din cauza execuției?

| ZacheuN a răspuns:

Chiar dacă ar fi fost omorâți toți evreii, leviții ar fi rămas în viață, deci nu ar fi pierit toți fiii lui Israel!

Răspuns utilizator avertizat