| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cum e sa fii mort? Adica in adevaratul sens al cuvantului.

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Vom afla la timpul potrivit.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil nu o sa aflii niciodata raspunsul :/

| Mosotti a răspuns:

Pai e simplu raspunsul, nu mai existi, e ca si cum intrebi cum e sa nu te fi nascut adica cand nu sti nimic ce era inainte pe lumea asta, e acelasi lucru, se taie firu si adios muciacios. E ca si cum ai adormit si asa ramai, ultimul tau contact cu lumea era inainte sa "adormi". Fizic esti vazut ca un porc mort sau un caine mort deci un corp fizic inert, asta vazut de cei din jur, dupa aia te imbalsameaza deci iti scoate alea din tine (deci sa nu ai frica ca nu ai sansa se te trezesti in pamant cum zic unii) si dupa aia te ingroapa si aia e.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Moartea este un somn. Domnul Isus a spus ucenicilor: "Lazăr, prietenul nostru, doarme, dar ma duc să-l trezesc din somn."
Atunci Isus le-a spus pe fata: "Lazăr a murit". Ioan 11/11, 14

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ia stai asa un pic, cum adica le-a spus pe fata ca Lazar e mort? Iisus era cu ucenicii lui si le-a spus verde in fata bai fratilor vedeti ca Lazar e gata, e mort. Asa pur si simplu le-a spus adica direct?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Citește tot capitolul 11 (învierea lui Lazăr) din Evanghelia după Ioan de la pagina 1040-1041.Este prea mult sa il scriu. Are 46 de versete.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ok asa am sa fac.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Ca atunci cand dormi. Nu ai sentimente, ganduri, vise, nu esti constient, nu existi d p d v psihic, ca si cum nu te-ai fi nascut. Nu ai notiunea timpului si spatiului... nu simti nimic...