| anonim_4396 a întrebat:

Cum este atunci cand te spovedesti? iti pune preotul intrebari sau ii spui tu?

6 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Daca nu iti mai vin idei pe moment te intreaba si el. Oricum, eu nu cred ca daca ii spui pacatele tale unui om o sa te caiesti pentru ele.

| AnaMariaJRock a răspuns:

Ambele, daca preotul nu te-a intrebat dar tu simti/stii ca ai facut ceva gresit poti sa ii spui. Depinde de tine, dar in general preotul intreaba.

| LePotato a răspuns (pentru AnaMariaJRock):

Eu stiu ca este "datoria ta" sa ti le marturisesti...si ca sa fii sigur ca nu ai uitat ceva, rogi preotul sa te intrebe si el.

| Denly a răspuns:

Dacă vrei să te destăinui cu adevărat spui tu fără să te întrebe ce păcate ai făcut. O să fii şi întrebat.

| muffinXXL a răspuns:

Si, si.

| Grasul a răspuns:

Ai grija! Unii preoti pun mai mult decat niste intrebari.