| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma impac cu Cerul, cu Dumnezeu, cu Domnul Iisus? Din clipa asta m-am hotărât pe deplin sa ma pocăiesc și nu voi mai da înapoi.

6 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Daca vrei iti pot pune o vorba buna.
Vorbesc cu Iisus in fiecare zi, si-i zic: bre Iisuse e unul alin gras, nu prea il duce capul, are ceva probleme si cu sanatatea, nu-i place deloc sa citeasca, poti sa-l ajuti? Si daca imi raspunde te anunt.

| minrest a răspuns (pentru KovacsB):

Capul sa stii ca il duce. In rest descrierea e corecta.

| Xox0 a răspuns:

Bravo tie! bafta

| EestiSodalane a răspuns:

Prin spovedanie și Împărtășanie

| Whateverrr a răspuns:

Credință în jertfa lui Iisus și pocăință. E suficient și ireversibil.
Iar acestea două vor genera sfințenie și o dorință de a împlini voia Domnului.

| ArchangelElohim a răspuns:

Fii curat la suflet, daca faci greseli invata din ele si nu le mai repeta, iubeste-l pe Dumnezeu din toata fiinta ta, trimite-i iubirea ta pura si fa bine, astfel o sa primesti bine. imbratiseaza orice vine in viata ta bine sau rau si accepta totul, abandoneaza-te total Lui Dumnezeu si nu-ti mai asculta mintea. Focuseaza-te pe atentie, doar ea rupe picioarele mintii! Spor