| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poți să citești părți din Biblie(Noul Testament) fara sa devii un fanatic religios? Am frica asta.

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Serios, ce au fanaticii religioși?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Doresc răspunsul din partea lui, dar dacă vrei să îți spui și tu părerea, spune-o.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Eu am perceput Biblia ca pe oricare altă carte.E drept că am simţit multă energie negativă atunci când am citit-o, dar dacă o tratezi ca pe o carte, de exemplu de Dosoievski, atunci frica va dispărea happy.

| Celcestietot a răspuns (pentru DeyCj):

Exact, când aceasta a încercat să promoveze moralitatea, numai energie negativă am primit. Fiul lui Dumnezeu a fost vreun imoral, ne-a învățat El ceva rău?!

| DeyCj a răspuns (pentru Celcestietot):

Este o simplă invenţie

| Celcestietot a răspuns (pentru DeyCj):

La fel ca Sodoma si Gomora, la fel ca peste cei 500 de martori, la fel ca cele peste 300 de profetii cu privire la venirea lui Iisus, la fel ca profetiile lui Iisus despre oamenii din ziua de astazi...

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dar de a ajunge un fanatic nereligios nu îți este frica?

| Algo098 a răspuns:

Exista riscul asta, daca ai tendinta sa crezi orice fantezie care la o examinare sumara se vede ca e un lucru imposibil. Cartea e scrisa chiar cu scopul asta, sa induca omul in eroare prin argumente false si rationamente gresite.