| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa fii un căutător spiritual de succes?
Adică să Îl găsești pe Dumnezeu, pacea și fericirea pe care o dă El.

Răspuns Câştigător
| Dddonkey a răspuns:

Exista doar un sigur adevar, nu pot fi 10 adevaruri care se contrazic intre ele. Nu este o licenta speciala in cautarea adevarului, succesul il obtii in momentul aflarii adevarului.
"Veţi cunoaşte adevărul şi adevărul vă va face liberi" (Ioan 8.32)
La descoperiri prin iluminarea Duhului Sfant sau poate exista si o revelatie in vis important este ce vei face cu el? Il vei ingropa? Sau va devine si adevarul tau absolut?

1 răspuns:
| Apokales a răspuns:

Invata sa distingi binele de rau si fii bun.