| Superior a întrebat:

Cum se explica cazurile de moarte clinica in care subiectul are activitate cerebrala inexistenta?
Cum e posibil ca cineva sa-si aminteasca o experienta de moarte clinica extrem de clar,daca momentul in care s-a petrecut,nu era nimeni "acasa"?
De ce toti oamenii care au avut aceste experiente au fost complet transformati,fiind convisi ca ceva exista dupa moarte?
Daca ar fi o halucinatie desi s-a dovedit ca nu e, de ce nu se "viseaza" un tigru pe nori si pe negrul de la Old Spice? De ce exista o anumita regula care e respectata in proportie de 90%?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de 10 ori pe site

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Mai merge de 10 ori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai un pic... daca el si a revenit sa povesteasca inseamna ca nu a murit, inseamna ca nu stie nimic despre ce e dupa moarte.
Premiza ta e irelevanta.

| Superior explică (pentru suntserios):

Nu am inteles nimic din ce ai scris.

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Mai citește odata

| Octavian199 a răspuns:

Ai vazut tu vreun mort sa invie?

| Octavian199 a răspuns:

Vezi ca si animalele viseaza.

| MadalinG99 a răspuns:

Probabil daca ar fi sa o luam crestineste acea persoana a dus o viata mai putin ortodoxa iar moartea clinica a venit ca sa-l trezeasca si sa se pocaiasca.