| AvalohAlyn a întrebat:

Cum v-ati apropiat si cum te poti apropia foarte mult de Dumnezeu? Si mai mult decat esti acum fara sa fie necesar sa intri in monahism(sa te calugaresti) si nici sa te faci preot ci pur si simplu sa fii un om cu pasiuni,hobby-uri,normal si sa ai o relatia stransa ortodoxa cu Iisus Dumnezeu? Cum poti avea o relatie ca om-Dumnezeu(Creator) foarte apropiata,buna,corecta,eficienta,frumoasa, sincera etc?
V-as ruga fara ironii si altele de genul.sad

Răspuns Câştigător
| amuzanta a răspuns:

Stii eu chiar mi-am propus ceva intr-o zi: Am spus in rugaciunebig grinoamne te rog sa nu mai ma desparti de cea mai buna prietena a mea, promit ca ma voi duce in fiecare duminica la biserica si voi fi mai cumine. Dumezeu m-ia ascultat rugaciunea si asa a fost.Vazand ca nu mai ma tin de promisiune el ma despartit de prietena mea cea mai buna, ne-am certat asa ca roaga-tt pentru toti chiar pentru dusmanii tai, si spune iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac..asta-i sfatul meu la mine a mers si sunt foare Fericit ALATURI De Dumezeu happy

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Multumesc frumos de raspunsuri.Incerc,cred si incerc. Iisus ma va calauzi spre calea cea buna.Doamne ajuta!

| Mikhtarian a răspuns:

Sa ai o credinta puternica, sa te rogi, si sa-L Cauti!
Crede!