| Mihai212 a întrebat:

Ce s`ar intampla daca nu ar exista invierea mortilor?

Răspuns Câştigător
| lifeForJesus a răspuns:

Daca numai pentru viata aceasta ne-am pus nadejdea in Hristos,atunci suntem cei mai nenorociti dintre toti oamenii!
Dar acum,Hristos a inviat din morti, parga celor adormiti.
Caci daca moartea a venit prin om, tot prin om a venit si invierea mortilor!

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi eu nu cred că există oricum, deci ar fi al fel ca acum, mi-aș vedea de viață și când e să mor ajung la doi metrii sub pământ și sunt încet încet acaparată de viermi și diverse microorganisme.

Răspuns utilizator avertizat
| Deny1333 a răspuns:

Şi tu crezi în viaţă după moarte? Duh... un sfat: trăieşte viaţa şi lasă învierile şi mai ştiu eu ce.

| Omulrational a răspuns:

Mortii invie numai la televiziunea poporului OTV.

| Insomnii a răspuns:

Ar fi exact ca acum...
dar ar fi misto sa vedem zombie cum umbla prin oaras day dreaming si sa vezi o baba traumatizata care incepe sa se roage in mijlocul strazi...un vis devenit realitate.

| SunIsUp4ever a răspuns:

Dar cand naiba ai vazut tu pe cineva care a inviat din morti? Asta ii a doua intreare de genul asta pe care o vad azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai iar te-ai masturbat cand ai pus intrebarea stinfic orgasmul provoaca glume de astea / deci cine a inviat? sf mihail ma duc sa-i fac groapa ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai mai da-mi un stupid in cazul tau m-am convins ca siai ars neuronii cand vedeai cum isi invie dusmanii unu cate unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zombie?

| florinflorin14 a răspuns:

Ar fi ingropati in pamant, pur si simplu big grin laughing

| Mihai212 explică:

Eu vruiam sa facem un fel de joc...Adica se ne imaginam viata omului daca nu ar exista invierea mortilor, iar moartea ar fi ultima realitate.

| robbytz11 a răspuns:

Intrebarea cu adevarat este, exista invierea mortilor?

| Rapunzell a răspuns (pentru robbytz11):

Crestinii cred ca exista.

| BabitauBabitau a răspuns:

Nu ar mai invia mortii... Funda?