| soimos a întrebat:

Cum va explicati ca Isus - Christos a fost slavit in propria sa biserica, timp de peste 1500 de ani cu numele de Lucifer?

Vezi: http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucifer

vezi fraza care incepe cu: "Pe baza versetului 22:16 din Apocalipsa unde Isus vorbeste despre sine ..."

3 răspunsuri:
| Archdaemon a răspuns:

Lucifer se traduce prin lumina sau asa ceva Lucifer era si Diavolul, cand a fost trimis in iad a fost numis Satan...

| Garnet a răspuns:

Poate pentru ca lucifer se traduce prin lumina.eu nu prea cred in dumnezeu si considr ca totul e o mare sarada, dar poate lucifer e chiar isus?!?

| catalynx a răspuns:

Nu stiu ce tragi pe nas insa vreau si eu