| Moisie a întrebat:

Acum daca este dovedit faptul ca religia crestina il are ca Dumnezeu pe Lucifer numit si Christos, adica pe potrivnicul lui Dumnezeu, cel care a vrut sa-L detroneze in ceruri, loc de unde a fost alungat pentru aceasta pe pamant, unde a reusiz sa-L detroneze si iata ca este slavit in Biserici ca fiind Dumnezeu desi elm de fapt se recunoaste ca fiind Lucifer, va intreb: Nu va este frica sa fiti crestini si sa urmati religia potrivnicului lui Dumnezeu numit Lucifer sau Satan?
Credeti ca sunteti nemuritori si ca nu veti da socoteala pentru ratacirea voastra cand ajungeti in fata Creatorului?

10 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Ştiu că sunt prost. Dar când mă uit în jur, prind curaj...
Ca sa nu te superi, raspund si la subiect: nu este dovedit nicaieri ''ca religia crestina il are ca Dumnezeu pe Lucifer...'' te incurcasi tu in stiinta si vrei sa ne ametesti si pe noi; iti urez bafta, stiu ca poti sa iesi din imbarligatura facuta cu propria mana.
Zisasi ceva de frica, amu ma repet: am fobie de furnici si ca sa ma achit si de ultima intrebare: Omul este muritor.
Sanatate

| milan9 a răspuns:

Gresesti iarasi@!
Iata ce spune Sfanta Scriptura despre Fiul lui Dumnezeu:

Coloseni 1, 16. Pentru că ÎNTRU EL AU FOST FĂCUTE TOATE, cele din ceruri şi cele de pe pământ, cele văzute, şi cele nevăzute, fie tronuri, fie domnii, fie începătorii, fie stăpânii. Toate s-au făcut prin El şi pentru El.
Coloseni 1, 17. El este MAI ÎNAINTE DECÂT TOATE şi TOATE PRIN EL SUNT AŞEZATE.

Ioan 1, 3: „Toate prin El s-au făcut; şi FĂRĂ EL NIMIC NU S-A FĂCUT DIN CE S-A FĂCUT."
Ioan 1, 4: „Întru El era viaţă şi viaţa era lumina oamenilor."

Evrei 1, 1. După ce Dumnezeu odinioară, în multe rânduri şi în multe chipuri, a vorbit părinţilor noştri prin prooroci,
Evrei 1, 2. În zilele acestea mai de pe urmă ne-a grăit nouă prin Fiul, pe Care L-a pus moştenitor a toate şi PRIN CARE A FĂCUT ŞI VEACURILE;

Miheia 5, 1: „Şi tu, Betleeme Efrata, deşi eşti mic între miile lui Iuda, din tine va ieşi Stăpânitor peste Israel, iar OBÂRŞIA LUI ESTE DINTRU ÎNCEPUT, DIN ZILELE VEŞNICIEI."

Profetul Isaia Îl numeste pe Mesia "Dumnezeu-Tare, Domn al pacii, PĂRINTE AL VEACULUI ce va sa vina’’

Daniel 7, 14: "Şi Lui I s-a dat stăpânirea, slava şi împărăţia, şi toate popoarele, neamurile şi limbile Îi slujeau Lui. STĂPÂNIREA LUI ESTE VEŞNICĂ, stăpânire care nu va trece, iar împărăţia Lui nu va fi nimicită niciodată."

Daniel 7, 27: "Iar regatul şi stăpânirea şi mărirea regilor de sub ceruri se vor da poporului sfinţilor Celui Preaînalt; ÎMPĂRĂŢIA LUI ESTE ÎMPĂRĂŢIE VEŞNICĂ şi toate stăpânirile Îi vor sluji Lui şi pe El Îl vor asculta".
*(fara paranteze de data aceasta...)

| Moisie explică (pentru milan9):

Ma, oare cum sa-ti zic ca sa intelegi si tu, ca o scriptura FURATA de la o alta religie si interpratata in mod mincinos de niste sarlatani condusi de un apostol ucigas care au adaugat la scriptura FURATA niste texte avand putere si stapanire peste draci, nu poate fi "sfanta" decat in religia in care Dumnezeu este Lucifer, adica Diavolul?
De cate ori sa-ti mai spun ca prorocii s-au referit la un MESSIA adica la un UNS! iar cel pe care tu il numesti ca fiind UNS, NU a fost uns niciodata decat decat inainte de a se sterge cu frunza.
Oare cat de vandut Tatalui Minciunii trebuie sa fie acela care stie ca textele scripturii se refera la jn UNS in functia de rege al Iudeilor, si nu la unul care a fost uns pentru ca nu s-a sters la f...nd!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinii ortodocsi au o carte veche de cand lumea.
Tu ai un clip video de propaganda si mai este si catolic laughing.
Dumnezeu sa te ajute sa te trezesti la realitate.
Religia Crestina este impartita in 2, cu diferente majore intre ele.
Studiaza macar o carte serioasa si revino cu pareri dupa.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Religia crestina e impartita in peste 20 000, nu in doua cum stii tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Descriele sa aflam si noi

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Care este cartea aia atat de veche a crestinilor ortodocsi?
Nu de alta dar ortodoxia nu este prea veche.
Clipul nu este catolic, desi este filmat la Vatican, el este unul CRESTIN, si daca nu crezi si in cartea aia veche a ortodocsilor chiar Isus se recunoaste singur ca fiind el Lucifer, tot asa cum Lucifer este si Isus-ul religiei catolice.
O fi despartita in 2 si mai multe sarlatania crestina, dar retine ca UNA au toate in comun, si anume faptul ca falsul Christos adica Lucifer este Dumnezeul tuturor crestinilor!
Cat despre studiu, te asigur ca am studiat atatea carti, pe care daca le-as pune pe talerul unui cantar, si pe talerul celalalt toata familia ta de credinciosi(adica nestiutori) nu s-ar echilibra balanta!

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

O iau ca o gluma, doar nu m-am tampit sa stau sa descriu macar 10, dar daca chiar te intereseaza problema gasesti materiale cate vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moisie):

Sprijina-ti afirmatiile cu dovezi, nu cu insulte la adresa familiei mele.
*Da citate si surse sigure verficiabile in care se mentioneaza urmatoarele: "chiar Isus se recunoaste singur ca fiind el Lucifer"
"faptul ca falsul Christos adica Lucifer este Dumnezeul tuturor crestinilor!"
desi cea din urma afirmatia ar putea avea ceva adevarat, in sensul ca se vorbeste in Apocalipsa despre un "falsul Christos adica Lucifer" denumit antihrist si care va fi Dumnezeul tuturor.

"Clipul nu este catolic, desi este filmat la Vatican" afirmatia asta cat de logica ti se pare? rolling on the floor

In fine...doar n-o sa stau sa ma contrazic cu voi. Eu am spus ce cred, voi la fel si fiecare este liber sa creada ce vrea deocamdata.
O zi buna!

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Daca ai fi astat de citit si inteligent pe cat de grandoman esti ai intelege aceasta DOVADA care arata clar ca Isus Christos este numit Lucifer

https://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

In plus de asta in Wikipedia gasesti clar versetuol din Biblie dar si alte argumente cum Isus se autodenumeste ca fiind Lucifer.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucifer
La cat de slab pregatit esti nu ma surprinde faptul ca nu-ti dai seama ca la Vatican religia este tot crestina ca si la BOR, sau mai clar amandoua au la baza Biblia care spuner acelasi lucru, si anume ca Isus Christos este Lucifer, doar ca o spun in doua limbi diferite.
Nu e vorba de ceea ce crezi, ci e vorba ca vorbesti asa a proasta si te dai mare dashtept doar pentru ca CREZi mult, fara sa STII nimic!