| HerrManelig a întrebat:

Cum va explicati faptul ca Isus din Nazareth cel care a fost denumit de apostolii sai ca fiind RABUNII (adica Rabinule/Invatatorule) cum a ajuns un Rabin al religiei mozaice sa se adreseze crestinilor si nu celor de religia lui carora le era Rabin?
a) S-a convertit cumva Isus la crestinism? Daca Da care este versetul Biblic care confirma aceasta?
b ) Sau crestinii spun aceasta pentru ca nu se informeaza si nici nu gandesc... pentru ca ei doar CRED tot ce-i minte/spune popa, fara sa stie ce cred si fara sa gandeasca la ce le spune popa?

8 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Moisie,tu ești 'ticule?

| HerrManelig explică (pentru suffarstar):

Asta ai inteles tu din intrebare?
Daca nu stii sa raspunzi la intrebare atunci nu te baga ca ceea ce faci tu se numeste SPAM.
Asa ca fie raspunzi la intrebare ca un om inteligent ori fie taci din gura ca un om cu bun simt si nu umple rubrica cu SPAMUL tau ca te reclam pentru SPAM

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Alias Dorugar, Soimos, Maramao, etc evreul emigrat.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru anonim_4396):

Face fond sonor cu hulla-huuurile lui:

https://www.youtube.com/watch?v=6hAUWyp0qzs

| HerrManelig explică (pentru HowdidIgethere):

Vezi ca faci SPAM si daca mai continui te pun pe Ignore.
Daca nu stii sa raspunzi inteligent, atunci macar tine-ti gura si nu fa spam!

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| HerrManelig explică (pentru suffarstar):

Vezi ca aici nu e chat ci un loc in care se raspunde la intrebari. Daca vrei sa chatuiesti fa-o altundeva ca aici e SPAM

| HerrManelig explică:

Ce naiba toti sunteti mari credinciosi si nimeni nu este capabil sa articuleze un raspuns la o intrebare atat de simpla?