| Allrc24 a întrebat:

Cum vi se pare gestul josnic al lui soimos evreul care incearca din rasputeri sa denigreze crestinismul in speta pe Iisus Hristos?

"ultima tenatavia":
http://www.TPU.ro/......ajunge-cu/

soimos a retinut doar:"adevarat graiesc voua ca vamesii si desfrantele merg inaintea vostra in Imparatia lui Dumnezeu"

a facut in asa fel incat sa se inteleagacu totul altceva,cand corect ar fi sa scrie tot si nu cioturi.

matei21, 28-32

28: "Dar ce vi se pare?un om avea doi fii.Si ducandu-se la cel dintai, i-a zis:Fiule, du-te astazi si lucreaza in via mea."
29: "Iar el, raspunzand, a zis:Ma duc, doamne, si nu s-a dus."
30: "Mergand la al doilea, i-a zis tot asa;acesta,raspunzand, a zis:Nu vreau,apoi caindu-se, s-a dus"
31: "care dintre-acestia doi a facut voia tatalui?zis-au Lui:Cel de-al doilea.Zis-a lor Iisus:Adevarat graiesc voua ca vamesii si desfranatele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu"
32: "Caci a venit Ioan la voi in calea dreptatii, si n-ati crezut in el, ci vamesii si desfrantele au crezut, iar voi ati vazut si nu v-ati cait nici dupa aceea, ca sa credeti in el"

aceste versete au ca scop prezentarea faptului ca nici un pacat nu este prea mare pentru a fi iertat de Dumnezeu daca este cainta sincera si nu una prefacuta.in nici un caz aceste versete nu promoveaza desfranarea.

deci va intreb ce parere aveti de evreul de soimos?las, spurcat si mincinos? nici oana la ora actuala nu a facut publica religia lui...

8 răspunsuri:
| ateu123 a răspuns:

Isus nu o fost evreu?

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Știam că Șoimuș este ateu!

Creștinismul este de neacceptat în sine, că are mult prea multe prostii în corpul său, ( potopul mondial și arca lui Noe, cartea Exodul, falsul păcat adamic -- minciună a prelaților --, șamd. ) cu sau fără ce face Șoimuș rezultatul este și va fi același... dar același.

Șoimuș este doar un penibil!

Eu nici nu mă obosesc să critic o religie care peste 100-200 de ani oricum nu va mai avea nici un singur adept, că este mult prea de necrezut.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Știam că Șoimuș, este ateu și nu evreu, dar sunt și evrei atei!

Creștinismul este de neacceptat în sine, că are mult prea multe prostii în corpul său ( potopul mondial și arca lui Noe, cartea Exodul, falsul păcat adamic -- minciună a prelaților --, șamd. ) cu sau fără ce face Șoimuș rezultatul este și va fi același... dar același.

Dacă erai gagică și îți plăcea de el, era o treabă, dar ai nume de băiat.

Nu ai auzit că după incidentele din dec. 1989 am câștigat „dreptul de a lătra la Lună" / la Luna de pe cer?

El latră la Lună în felul lui, tu în felul tău.

Care este problema ta, reală, de fapt?

Decât să îl demaști pe Șoimuș, mai bine ne scrii o predică despre motoarele congelatoarelor folosite pe arca lui Noe, alea în care păstra el carnea pentru carnivore, cu nu știu cum s-ar fi descurcat fără ele, în cele peste 321 de zile cât a durat potopul mondial.
Să nu uiți să ne explici ce tip de generatoare electrice utiliza spre spre a asigura lumina necesară acelor animale.
Că așa cum este descrisă arca în Sfânta Scriptură nu rezultă că erau geamuri și lumină naturală pe acolo.
16. Sa faci corabiei o fereastra, sus, lata de un cot; usa s-o pui in latura corabiei; si sa faci un rand de camari jos, altul la mijloc si altul sus.
http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=25&cap=6
16. Să faci corăbiei o fereastră la un cot de la acoperiş, iar uşa corăbiei să o faci într-o parte a ei. De asemenea să faci într-însa trei rânduri de cămări: jos, la mijloc şi sus.
holy bible
http://www.bartleby.com/108/01/6.html#S7
Noah Makes the Ark
16 A window shalt thou make to the ark, and in a cubit shalt thou finish it above; and the door of the ark shalt thou set in the side thereof; with lower, second, and third stories shalt thou make it.

Ar fi interesant de aflat de unde a rezultat atâta apă ca să depășească Anzii și masivul muntos Himalaya, deci 9 Km de apă peste nivelul oceanului planetar și unde s-a ascuns apa aia după Potopul Mondial.
După ce îmi răspunzi la astea, mai am întrebări legate de potopul Mondial.

| sabin89 a răspuns:

Nu cred ca soimos este evreu. Daca ar fi, ar critica numai noul testament, dar el il critica si pe vechiul.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Ce mai, religia se face cu voi.
Luaţi un verset din Biblie şi pretindeţi, din start, că aveţi toate cunoştiinţele şi sunteţi capabili să analizaţi din punct de vedere obiect ce scrie în acea. carte.
Puţin îmi pasă de religia unui om. Evreu? Să fie sănătos şi cu "Domnul înainte". happy.
Îi deteşti? Bag-o pe hitlerism.
Come to the white side.

| catalynx a răspuns:

Urasc evreii

| MeGusta a răspuns (pentru catalynx):

Ma bucur ca esti atat de tolerant, foarte crestin din partea ta.^^