| Dorugar a întrebat:

Oare din ce cauza fetelor le pasa atat de mult de cinstea lor si se feresc sa nu pacatuiasca, pentru ca si asa la mantuire Isus nu-i avantajeaza pe cei care l-au urmat, ci le favorizeaza tocmai pe curve, asa cum vedem in acest verset biblic:
"Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31) "

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu le cere fetelor sa fie fecioare, sa se pastreze in cinste pentru barbatul lor.

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Ai auzit tu asta?
Dar ce sunt fecioarele... obiect sexual pentru poftle murdare ale barbatilor libidinosi?
Poi tu nu ai vazut ca insusi "dumnezeul" Isus = Lucifer le promite mantuire cu prioritate curvelor?

| spookydrums a răspuns (pentru EmaS):

Stii ca daca stai NFHH (cauta pe net daca nu stii ce inseamna) o iei putin razna? Nu e sanatos nici fizic, nici mental.

| Dorugar explică (pentru spookydrums):

Ai vazut Ema cati vad lucrurile in privinta ta la fel ca mine!

| Mădă0611 a răspuns:

Ce nu imi place subiectul asta, femei vs barbati, ca aia ranitii ataca, dar vad ca lumea se da cu parerea si generalizeaza. Oamenii sunt diferiti, nu mai generalizati.
Exista oameni care tin la corpul lor si nu vor sa-l dea oricui, nu e vorba de pacat sau de ajuns in rai sau iad, e vorba de respect fata de propria persoana, zic eu. Respectul exclude prostia.

| Narfundo a răspuns:

Femeile sunt cu 10 pasi inaintea barbatului spre diavol si ea este asa din cauza slabiciunii. Daca ai cauta adanc in suflet, ai oprii dependentele pentru o luna, ai avea timp sa observi cu alti ochi viata asta.Curvele daca tot le zici asa au fost rezultatul dorintelor barbatesti.Acelea care o fac pe cont propriu mereu sfarsesc urat si rapid.Nu crede tot ce vezi si nu te oftica pe averile materiale ale altora.Crezi in tine, in Dumnezeu si in bucuria din tine.Fi fericit! Asta e mesajul.

| Narfundo a răspuns:

Bine inteles.Toti suntem slabi.Toti suntem copii in adancu sufletului."Maturitatea= tristetea din cauza pacatelor si a vietii grele. Daca ai vedea un om bun cu adevarat ai sa intelegi ca nu e diferenta prea mare intre el si mentalitatea unui copil.De aceea oamenii buni se inteleg de minune cu copii.Mai este o vorba buna din batrani care zice " Un om puternic, un dur, un barbat cu suflet mare, in adancu sufletului este foarte sensibil.A murit de curand actoru ala negru am uitat cum ii zice.Era urias si plin de muschi si cu toate acestea in realitate era bun ca un copil.Asa se intampla( cei buni mor devreme.

| Dorugar explică (pentru Narfundo):

Se mai spune ca ii ia Dracu!

| foxsilver a răspuns:

Ma uimeste intrebarea ta.Acceseaza categoria"Dragoste si sex", si vei vedea cate fete se"feresc"sa nu pacatuiasca. Uite aici una care cauta pacatul cu lumanarea:
http://www.tpu.ro/......georgiana/
Iar textul"nu mai gasesti virgine decat la gradinita", inca este de actualitate.
Se vede ca esti nou pe site!

| guardian18angel a răspuns:

... acolo scrie, si se interpreteaza impreuna cu celelalte replici care mai sunt scrise in Biblie, dar... uiti poruncile, care ar trebui sa fie cele mai importante din toate cele ce trebuie respectate pentru a evita pacatul.

A nu te desfrana, nu merge doar la barbati, stii...

| Dorugar explică (pentru guardian18angel):

In orice context ai pune aceasta afirmatie, ea tot asta inseamna ceea ce scrie!
2Tu uiti ca Legea Veche, deci si Poruncile date de Dumnezeu si-au pierdut valabilitatea odata cu venirea lui Isus?
Ia uite ce scrie Biblia pe aceasta tema:
Romani 10, 4 Caci HRISTOS ESTE SFÎRSITUL LEGIi---
sau
Galateni 3:13 Hristos ne-a răscumpărat din blestemul Legii, făcându-Se blestem pentru noi!

Vezi clar ca Legea lui Dumnezeu care este un blestem pentru criminali a fost desfintata si ca a inceput faradelegea lui Isus, faradelege in care chiar si Hitler a ajuns in Rai ...bineinteles daca s-a pocait sincer in ultima clipa a vietii sale!
Tu chiar nu intelegi ce fel de religie urmezi?
Sau nu stii ca este cea mai diabolica institutie din istoria umanitatii?

| guardian18angel a răspuns (pentru Dorugar):

Eu nu urmez nici o religie, omule, eu doar iti spun din ceea ce toti oamenii cred, si toti cei ce studiaza religia ortodoxa ani de zile. Tu, care ai citit un pic, esti cam departe de a-i contrazice... tu cel care ai citit un pic, aparent esti mai in ceata decat un ateu.

| Dorugar explică (pentru guardian18angel):

Invata sa vorbesti doar in numele tau, asta cel putin atata vreme cat nu ai devenit un alt beshescu, adica presedintele viitoarei foste Romanii!
2 Eu nu am citit Biblia, ci am STUDIAT-o, si asta este altceva decat sa citesti asa cum o fac ortodocsii care nu au niciun Dumnezeu dar il au ca "dumnezeu" pe Christosul care se recunoaste ca fiind Lucifer si Stapanul Cheilor IADULUI!

| Ţiiţţţu a răspuns:

Dumnezeu ti`o da s`o dai, nu sa mergi cu ea in rai laughing