| UnderLife a întrebat:

Daca ati avea probleme (pe suflet)unde ati merge la un preot/duhovnic sau la un psiholog?

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

La bar. thinking

| Allrc24 a răspuns:

Duhovnic 100% are mult mai mare experienta decat psihologul si pe langa asta mai pune si suflet

| n0matterman a răspuns:

I'm drowning in my own madness.

| Vladuthz a răspuns:

Orice problema (pe suflet cum ii spui tu) are o cauza mentala. Pt a-ti fi rezolvata aceasta problema ai nevoie de o persoana cat se poate de obiectiva: fie un psiholog f bun, insa in Romania psihologi buni f rar gasesti, fie cel mai indiciat un psihiatru.

| OctoberandApril a răspuns:

Mai intai la un psiholog si apoi la un preot (daca ar fi cazul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un duhovnic. dar nici psihologul nu e o idee rea.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

La un preot, deoarece el pune si suflet in ceea ce face spre deosebire de multi psihologi ce analizeaza situatia in care te cu mintea, nu cu inima.

| qazwsxedcrfvtgbyhnujmikol a răspuns:

La Dumnezeu... El e cel care asculta tot timpul si intelege cel mai bine!happy