| Zafiu_Ana_1954 a întrebat:

Dacă crezi că sunt săptămâni de 7 continue, de la creațiune, răspunde-mi, cu texte biblice.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Chiar buna intrebare. Pai in timpurile preistorice chiar suntem siguri ca masurau si ei timpul in cicluri de sapte zile?

| danut a răspuns (pentru sabin89):

Care preistorie, preisterie se cheama. laughing

| Zafiu_Ana_1954 explică (pentru danut):

Sunt multe persoane care susțin că de la Creațiune, săptămâna biblică de 7 nu a fost niciodată întreruptă. Ca să fie adevărat acest lucru trebuie dovedit biblic. eu pot dovedi că a fost întreruptă.

| danut a răspuns (pentru Zafiu_Ana_1954):

"Sunt multe persoane care susțin că de la Creațiune, săptămâna biblică de 7 nu a fost niciodată întreruptă... eu pot dovedi că a fost întreruptă."
Chiar te rog sa faci aceasta demonstratie d.p.d.v. ISTORIC.

| RAY a răspuns:

7 zile nu saptamanii