| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Daca Dumnezeu a creat Omul la Inceput sa traiasca ca un animal, credeti ca Sarpele a fost cel care i-a daruit Ratiunea?

Răspuns Câştigător
| WhatheWow a răspuns:

Metaforic, asa spune Biblia si poate ca are o oarecare dreptate. Un animal nu isi face atitea probleme ca si un om, nu are rautatea omului si nici atitea sentimente; poate oamenii erau mai fericiti in acea stare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Sa fi mai fericit ca sclav primitiv decat om cu constiinta, cat despre sentimete si animalele au un oarecare atasament.

4 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Asta inseamna ca stiinta vine de la Satan, cel putin asa cred unii.

| Raiden a răspuns:

Nu.

| Felicica a răspuns:

Nu stiu, dar de ce ai ales anume sarpele?