| Dorugar a întrebat:

Daca Dumnezeu este atotputernic, atunci preotii de ce iau bani de la saraci si nu cer ajutor material de la Dumnezeu sa le construiasaca si renoveze bisericile in care IL slujesc, si chiar bani sa le imparta ei preotii saracilor?

6 răspunsuri:
| aabaaab3278 a răspuns:

Sunt unii preoti care ajuta oamenii nevoiasi, dar incep sa se rareasca. Am constatat ca acum biserica nu e decat o afacere, au ajuns sa ceara prin manastiri 5 lei taxa de fotografiat mai nou.
Ma intreb de ce stau cu banii in biserici si in manastiri cand ei spun ca banii sunt ochiul dracului? Si e chiar enervant, suparator, josnic daca pot numi asa, sa apara pe youtube sa prezica "vremurile ce vor urma" si cat de evlaviosi trebuie sa fim si fac bani gramada dupa lumanari, icoane, etc. si isi iau masini de zeci de mii de euro, ca doar na', ei sunt modesti. Acum cativa ani am vazut la o chilie la o maicuta un Audi R8, si nu glumesc, era al ei.
Stau si ma intreb cat de parsiv poti fi sa spui la lume de iubirea aproapelui, pocainta, evlavie, mantuire si sa furi ca un nesatul bani de la credinciosi.

| AdiTorrent7 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Scuza-ma dar cat de parsiv trebuie sa fii ca sa crezi ca acel Audi era al ei, ca sa nu mai spun ca cineva trebuie sa fie culmea,, parsiveniei" daca pot spune asa, ca sa-si imagineze asa cava
. sad "

| aabaaab3278 a răspuns (pentru AdiTorrent7):

Am o mare dilema: cum de mai exista prosti? Pe bune acum, atat de imbecil poti sa fi?

| IvanMihai a răspuns:

"si chiar bani sa le imparta ei preotii saracilor?" Vezi sa nu... Preotii sunt interesati doar in a face cat mai multi bani!
Cum anume sa primeasca ajutor material de la Dumnezeu? Sa pice bani din cer?

| Dorugar explică (pentru IvanMihai):

Nu neaparat, De ex. Dumnezeu le poate dicta numarul castigator la Lotto, dar mai sunt si alte feluri in care ii pot favoriza pe preoti

Răspuns utilizator avertizat