| Inferno a întrebat:

Daca Dumnezeu este atotputernic, poate sa fie nedrept?

Răspuns Câştigător
| unbaiatanonim a răspuns:

Dar poate sa fie:

- nemilos
- criminal in serie

Dar sa:

- isi anuleze toate puterile
- devina insusi rau

?

| Inferno explică (pentru unbaiatanonim):

Dar poate sa-si incalce poruncile pe care chiar el le-a dat?

| Inferno explică (pentru unbaiatanonim):

Poate Dumnezeu să nască sau să fie născut?

| unbaiatanonim a răspuns (pentru Inferno):

Sau poate sa se sinucida? laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Sau poate invia dupa ce s-a sinucis?happy

| Inferno explică (pentru dragos9234):

Asta nu mai este in contradicitie cu nimic, deci, de ce nu?

| dragos9234 a răspuns (pentru Inferno):

Pai dumnezeu cica nu s-ar putea sinucide, deci nu poate nici invia dupa ce s-a sinucis daca nu s-a sinucis.

11 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Sunteti idioti tare pe bune laughing

| dragos9234 a răspuns:

Alta intrebare imposibila pentru crestini, presimt ca nu vor raspunde prea multi credinciosi.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru dragos9234):

Ia uite ca un cresti a raspuns (eu, daca nu te-ai prins) :
Tine de logica. Tu pui problema in modul: "Poate sa nu poata?".
Ce spui tu este un paradox si, in ea, se foloseste gresit aducerea la absurd pornind de la afirmatia ca Dumnezeu este omnipotent.
Am mai dat o data raspunsul asta, nimeni nu l-a bagat in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la faptele tale si spune-mi unde e Dumezeu de vina. daca esti cinstit cu tine insuti si cu ceilalti, vei judeca cu dreptate.dar iti cunosc parerile deci nu ma astept la minuni.esti ateu deci rational, ganditor si teligent.deci da. Dumnezeu e bun si drept.

| crazy14 a răspuns:

Nu cred ca poate...in el nu este pic de rautate asa cum in cel rau nu e pic de bunatate! Dumnezeu e singur judecator drept!