| Neimportant a întrebat:

Dacă ești ateu, mergi la biserică?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Hai domne sa fim seriosi sa ii vezi pe atei cind sunt in Sf Biserica cum se inchina si pupa Icoane si mina Parintelui.Cind dau de necaz uita de ateiala si o iau cu rugaciunile si promit ca se fac oameni de treaba. Parca si vad vine restructurarea la o intrep si o ateista convinsa a luat calea Sf Biserici promitind in genunchi in fata icoanelor cu lacrimi in ochi,ca se indreapta si face si aia si "ailalta " dupa ce a scapat de necaz o lasa mai moale ca vezi Doamne mai uita omul, dar tot la Bunul Dumnezeu cu sufletul da fuga la necaz, stie si el ca Dumnezeu este bun si indurator si mai are in marea lui gradina si niste crestini scuze atei piriti.

| Vladuthz a răspuns (pentru Urzi23):

Asta numai falsii o fac, nu generaliza pe toti happy. (nu te generaliza pe tine)

| Urzi23 a răspuns (pentru Vladuthz):

Vladuthz a răspuns (pentru Urzi23):
Asta numai falsii o fac, nu generaliza pe toti happy. (nu te generaliza pe tine)

Urzi23 in dialog :
Ce ai ma? eu vorbesc nu din auzite sau din amintite, eu scriu din ce am vazut in jurul meu si din ce cunosc. Sesizezi diferenta, ca or fi 2-3 mai inversunati care este treaba mea, sa fie sanatosi si tu la fel.Nu vad nimic comun in ce am postat eu vis a vis de convingerile tale

23 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da, să le vizitez și în general poftesc doar catedrale consacrate.
Așa nu merg dumnica la slujbă, să mă spovedesc sau mai știu eu ce...

| aliceinchains a răspuns:

Ultima data am fost acu' vreo 4 ani, parca...

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru aliceinchains):

De atatea ori am mers eu in viata asta.Pe deasupra eram mic, deci manipulat!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru aliceinchains):

Erai mai mică şi mai... mică big grin

| Nuvăsufăr a răspuns:

Da, îmi place arhitecura.

| LgMihail a răspuns:

Da. Sa vada posedati, sa aiba de unde pleca, sa faca pe plac la neveste/parinti, sa dea foc/sa fure/etc.
Unele din motivele pentru care un ateu ar merge la biserica :->

PS: A nu se intelege ORICE ateu. Unii atei, pentru unele din aceste motive o fac. big grin

Dar tu? :->
Mai bine te preocupi sa aflii daca, crestin fiind e ok sa mergi prin baruri :-s

| Rapplex a răspuns:

Biserica nu te face crestin sau ateu, e doar o cladire cu desene pe peretiwinking

| Allrc24 a răspuns (pentru Rapplex):

Cand spui biserica spui totalitatea credinciosilor, madulare vii ale lui Hristos.de asta se spune despre biserica ortodoxa ca este mireasa Domnului Iisus Hristos.

| Laura a răspuns:

Ultima dată când am fost am fost anul trecut de Paști de dragul părințiilor dar n-am intrat în biserică... am stat 10 min și am plecat. Îmi plăcea să aprind câte o lumânare de la brichetă și să facă babele cerc în jurul meu disperate după lumină laughing. În general nu mă duc.

| Holocaust a răspuns:

Da,ca să-i dai foc...

| negru30 a răspuns:

Sigur au fost - Bravo - asa da

| negru30 a răspuns:

Sigur au fost - BRAVO - asa da

| Shaoran a răspuns:

Absolut.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ai nicio convingere religioasă, poate din curiozitate!
Pa, pa.

| GusWaters a răspuns:

Eu daca as merge, mi-ar face si un exorcism gratis baietii, deci nu dau pe acolo.

| Zenicide a răspuns:

Nu am mai fost de 6-7 ani.

| pr1nc3ssz a răspuns:

Tot ce faci la biserica platestilaughing)). Sunt ateu. ce sa caut la biserica?happy Doar sunt ateu! Biserica este o cladire unde oamenii se duc si se roaga cuiva care nici macar nu sunt convinsi ca exista acel cineva. oh go on. ce prostie!

| XDeiutzaX a răspuns:

Da, Dumnezeu ii primeste pe toti in casa lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost de paste de plicstiseala nu aveam ce face. dar atei nu merg la biserica ca nu au de ce sa mearga

| RetardedRacoons a răspuns:

Nu, ateii nu prea practica prostitutia.

| DarkShina5566 a răspuns:

Nu cred, din moment ce esti ateu (nu crezi in Dumnezeu) nu prea vad rostul sa mergi la biserica.