| OneTap a întrebat:

Daca ma spovedesc duminica si nu ma impartasesc ma pot impartasi, spre exemplu azi fara a ma mai spovedi?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e deloc indicat sa te impartasesti fara sa te spovedesti inainte.
In functie de pacate s-ar putea ca nici macar sa nu primesti binecuvantare sa te impartasesti.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ca sa inteleg... vrei sa te spovesti intr-o zi, si sa te impartasesti alta?
sau sa te imparasesti fara te spovedi?
prima varianta e cea mai plauzibila, dar de exemplu te spovesesti seara si te imparasesti dimineata dupa ce indeplinesti canonul dat de preot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica 'te impartasesti'? te imparti cu doi deodata?

| AndrElle a răspuns:

Nu.