| troleibuz a întrebat:

Daca Maria a fost virgina, nasterea lui Iisus a fost mai dureroasa decat o nastere normala? De ce a pedepsit-o Dumnezeu asa?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns:

Fix asta era problema care te frământa? Dacă umbli cu batjocură, de asta o să ai parte.

| Digikey a răspuns:

Cainele moare de drum lung si tu de grija virginelor antice.

| Algo098 a răspuns:

In poveste merge orice fantezie. Un Dz atotputernic, iubitor, bun si atotstuitor care se zice ca a facut tot ce exista, nu avea nevoie de o "fecioara Maria" ca sa faca anumite lucruri. E ceva ridicol, primitiv, lipsit de sens si de valoare ce se poate gasi doar intr-o carte fantezista scrisa de oameni primitivi si pentru oameni primitivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai tu și cu doctorandus vă duceți în direcția asta ciudată a interpretărilor. laughing
Ce treabă ai tu să știi dacă a durut-o pe Maria la naștere mai tare fiind virgină?
Iar tu parcă nu credeai în astea, deci de ce ai pune o întrebare atât de inutilă?
Ghici din ce mentalitate se naște o întrebare proastă.hee hee

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

E inutila pentru ca nu stii sa raspunzi la ea, nu? Ce imi pasa mie? Pai cuiva trebuie sa-i pese daca lui Dumnezeu sadicul nu. Tie de ce nu iti pasa? Esti sadic? Misogin? Nu conteaza in ce cred eu. Ignora partea cu Maria. Durerea unei femei care naste virgina e mai mare sau nu? Esti in stare sa raspunzi serios?

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Daca povestea e reala trebuie sa existe un raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Nu pentru un ignorant. Este ca un răspuns dat unui perete. Da, te compar cu un perete, greșesc? Demonstrează că nu ești un perete în ceea ce privește înțelegerea Bibliei. Nu poți, nu-i așa? Pentru că este o carte cu povești pe care ți-a fost lene să o citești pe toată cu mare atenție.

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Blablabla. Raspunde la intrebare.

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Daca nu era doar o carte cu povești aveai un raspuns pentru mine. Dar voi functionati pe "crede și nu cerceta" asa ca nu am pretentii sa va puneti intrebari. Voi va puneti doar ochelari de cal si da-i înainte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Răspund după ce demonstrezi că nu ești comparabil cu un perete în ceea ce privește înțelegerea Biblică.
Până nu demonstrezi nimic rămâi un ignorant de ignorat.winking

Răspuns utilizator avertizat