| TheLittleReaper a întrebat:

De ce biserica afirma existenta lui dumnezeu, dar cand e vorba de fantome, spirite dezaproba acest lucru? cat de prost trebuie sa fii ca crezi ca iisus s-a nascut din maria, pe cand ea era virgina, dar atunci cand e vorba de fantome, spui ca nu exista decat dumnezeu si nimic altceva?

20 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Totusi,nu mai bine recunosti ca nici Maria aia nu l-a nascut pe Iisus, ca mai apoi sa ramana inca virgina, nici fantomele/spiritele nu exista.Ambele entitati sunt create pentru a-i face pe creduli sa creada, dar de fapt, nu exista nimic solid.Cum sufletul nu exista ca atare, nici fantome nu pot exista, poate doar fantome in capul unora.

| TheLittleReaper explică (pentru Dumnezău):

Dar nici eu nu cred in fantome.nici in ce zice bisrica, am vrut doar sa arat cat de proasta e lumea

| Dumnezău a răspuns (pentru TheLittleReaper):

O institutie de influenta si puterea Bisericii, niciodata nu va face greseala sa le dezvaluie oamenilor mai mult decat vrea acea institutie, cu putere covarsitoare.Mai ales cand vorbim de lucruri ce stau la baza crestinismului, ei niciodata nu vor afirma ceva ce se bate cap in cap cu principiile lor.Asa functioneaza statele in stat, care controleaza si indoctrineaza oi pe banda rulanta.

| morningstar a răspuns:

Dar cine a zis ca biserica neaga existenta acestora? Noi credem ca exista spirite rele sub forma de fantome si multe altele, dar diferenta este ca nu ne inchinam lor. Dar nu negam aspectul existentei lor.

| ateu123 a răspuns:

Logic ca afirma existenta unuei divinati daca e biserica si se baseaza pe o religie, biserica recunoaste fantome, spirite apare in vechiul tesatament de astea

| evostyle7 a răspuns:

Să vă adresez o altă întrebare: de ce biserica afirmă existența lui dumnezeu, iar Vaticanul deține numeroase obiective spațiale și sateliți? Au început să se îndoiască și ei?

| eandopuncttk a răspuns:

Bun si care era intrebarea?
laughing

| TheLittleReaper explică (pentru eandopuncttk):

Toata
ai observat? scrie la inceput:''de ce..."

| eandopuncttk a răspuns (pentru TheLittleReaper):

Am observat. dar la acea intrebare nu stiu sa-ti raspund ca. nu cred in tampeniile astea. mergi si tu si intreaba un popo pardon popã

| TheLittleReaper explică (pentru eandopuncttk):

Nu vorbesc cu popii, pentru ca ei scot citate din biblie si asta nu demonstreaza nimic

| iuli_2345 a răspuns:

In primul rand Fecioara Maria era inainte si dupa nasterea lui Isus fecioara a fost de 3 ori fecioarawinking asta daca nu stii ca nu ai citit bibliawinking A fost o minune ceea ce s-a int cu Isus si faza cu fantome si chestii de genu asta mi se pare o prostiewinkingda biserica afirma existenta lui D-zeu pentru ca e un lucru real nu ca fantomele si tot felul de prostii

| darrio2007 a răspuns:

Problema te depaseste.Asta e clar.

| TheLittleReaper explică:

De ce sa fie diferita religia de d-zeu, sau biserica de d-zeu.am doar atat sa spun:Biserica il slaveste pe iisus? da.atunci cum dracu' sa nu aiba legatura cu dumnezeu

| viavo a răspuns:

Pentru ca Biserica vorbeste de Ingeri in loc de fantome si despre nasterea lui isus s-a dovedit clar ca o femeie poate naste fiind virgina din cauza unei malformati afectate de natura sau un accident adn-eic fantomele inlocuestele cu spirit si respectiv fantoma inlocuieste cu suflet si inger sapa pe net si gasesti destule chestii contraziceri de genul asta gandeste si hotareste

| Andrei7520152 a răspuns (pentru viavo):

De asta n'am mai auzit. poti sa'mi dai un link sau ceva caz verificabil, cu un 'accident adn' din care rezulta un copil? sunt curios

| viavo a răspuns (pentru Andrei7520152):

Nu am link momentan ca am citit mai demult pe ceva site despre stiinta sapa si tu pe net

| LenaleMinato a răspuns:

Este o mare diferenta intre credinta in Dumnezeu si religie(biserica).

| Neurofunk a răspuns:

Si Eminescu a fost lovit in cap de luceafar.

| Убица a răspuns:

Dumnezeu, religie, biserica: NU AU NICI O TREABA. In religie cred, intr-un anumit Dumnezeu cred, exista o forta ce are grija de univers. dar in biserica nu am avut niciodata, nu am si nu voi avea credinta. Biserica e o arma de manipulare a maselor... nici in biblie nu cred. Exista o singura lege a universului, the one to be completely free.

| RockingAllNight a răspuns:

Ascultati aici! Am citi o carte si chiar mai multe mam documentat mult si eu eram curioasa am aflat deci Dumnezeu a fost creat prin spuse de oameni pentru ca le trebuia cineva la care sa se roage sa nu se mai teama sa reuseasca in viata acum unii din noi nu credem in el nici eu nu cred dar cand sunt speriata sau vreau sa reusesc ceva ma rog.si reusesc! chiar daca stiu ca el nu exista spiritele da nu imi place sa afirm asta dar spiritele chiar exista nu le vedem auzi atinge ele doar se uita la noi.umpla pe langa si prin noi.