| Steregoi a întrebat:

Daca materia nu ar putea fi explicata si tot ce se intampla in ea nu ar putea fi explicat atunci materia nu ar fi fost creata. Daca nu s-ar gasi raspunsuri la "cum?" si mai ales "de ce?" atunci materia nu ar fi fost creata. Ce puteti spune?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Spun doar ca stiinta face pasi mici si siguri.
Sunt inca multe de descoperit si explicat.
Religia a castigat teren din cauza ignorantei si lipsa informatiei dar lucrurile se vor schimba.
Chiar si cel mai ignorant salbatic acum are internet si acces la informatii.
Inchizitia este de domeniul trecutului, puterea bisericii scade in fiecare zi.
Curand se va accepta si faptul ca Biblia a fost inventata de evrei si ca este plina de minciuni.

| Steregoi explică (pentru Panamax):

In intrebare esti contrazis. rolling on the floor A nu se confunda inchizitia cu credinta adevarata. Omul mereu va avea credinta. Credinta ta este gresita. Credinta adevarata nu va dispare niciodata. De exemplu unele descoperiri au fost prevazute si calculate prin credinta. De exemplu planeta Pluto, particule elementare, etc. Eu nu vorbesc despre vreo religie. happy Credinta nu inseamna ignoranta ci din contra presupune multa munca intelectuala de comparare si rationare si logica.

| Panamax a răspuns (pentru Steregoi):

Razi ca prostul degeaba.

| Steregoi explică (pentru Panamax):

Tu scrii degeaba. Nu te alegi cu nimic. Eu il laud pe Dumnezeu care imi va da viata vesnica. rolling on the floor Te supara adevarul.

| Panamax a răspuns (pentru Steregoi):

Iti dau un leu pe zeul tau.