| wdexwjmwd a întrebat:

Daca rockerii sunt facuti satanisti deoarece se imbraca in negru si au parul lung (nu in toate cazurile), inseamna ca si popii sunt satanisti sub acoperire?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este gresit sa judeci pe cineva doar dupa formele exterioare. Poti sa il cunosti dupa cuvintele lui, atitudinea si faptele lui.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ai dreptate ema, nici dupa religia lui nu poti judeca omul

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Da avem tendita sa ne barfim, criticam intre noi

Răspuns utilizator avertizat
| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru RAY):

Religia devine ceva infect. Lumea nu o să mai prețuiască în adevăratul sens al cuvântului biserica.
Când intru la mine în bisercă e plină dar pot număra pe degete câți au venit pentru adevărata ei valoare...

| MMihai a răspuns:

În multe cazuri, popii pot fi apreciați, ca slujitori ai diavolului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MMihai):

Cum e T.N. preot care a facut 2 facultati de teologie si a devenit satanist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MMihai):

Nu nu sunt astia! Ar fi cam ciudat...

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu putem judeca la extreme doar ca la randul nostru suntem judecati. Vezi tu cand esti tanar exista mania ca daca cineva zice ceva rau despre tine sa zici si tu neaparat la randul tau ceva rau despre cineva si crede-ma acesta este un semn si de incultura, no offense here.
Am cunoscut multi rockeri si multa lume ca sa iti spun ca ai dreptul sa fii rebel sa fii tu, dar mai intai de toate trebuie sa te accepti si trebuie sa gasesti oameni care sa te vada asa cum esti.
Nu toti gandesc la fel, dar sincer cand s-a intamplat minunea asta. Sincer? Niciodata. Poti alege sa fii ce iti doresti dar odata ce alegi sa accepti si riscurile si beneficiile, cum si a fi popa presupune si sacrificii nu doar beneficii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL.
Good one.

Răspuns utilizator avertizat