| Inferno a întrebat:

Daca teoria evolutionista este falsa, atunci cum explicati existenta organelor vestigiale?

13 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Să nu rămână creştinii în ceaţă:
VESTIGIÁL, -Ă adj. (anat.; despre un organ) rămas rudimentar în organism, care indică o stare de involuție. (< engl. vestigial)

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Da.bine punctat. Oricum, chiar şi fără să le explice nimeni ce înseamnă vestigial, veneau cu acelaşi pasaje simpliste din biblie pe care le tot repostează la fiecare întrebare.

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Mulțumesc.

| Shaoran a răspuns:

Nimic mai simplu, Dumnezeu le-a creat! Odata cu intreg omul. Cum explici tu existenta Lamininei? Adica proteina numita "Laminina"

Răspuns utilizator avertizat
| Shaoran a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Putina stiinta te duce la ateism, mai multa stiinta te duce la Dumnezeu. Deci, cei cu Laminina?

Răspuns utilizator avertizat
| Shaoran a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Nu ai cautat nimic despre ea nu?
Off... Oameni infierati in cugetele lor, cand veti cauta macar? Nu am cerut nimanui niciodata sa creada ceea ce spun, am cerut tuturor sa caute pentru a afla, eu nu am crezut ce mi s-a spus si spre rusinea mea nici nu am cautat, mi-a fost aratat. Sunt dator sa va spun, cautati!

| Inferno explică (pentru Shaoran):

Eu am cautat da nu am gasit. Poti sa imi dai tu un site sau ceva.

| Shaoran a răspuns (pentru Inferno):

Acum am dat un search rapid. In principiu e o proteina care tine omul unit, si este in forma de... ei bine, uitate singur: http://crestintotal.ro/2010/05/03/laminina/ si daca vrei si din punct de vedere medical http://www.medical.news20.ro/word/LAMININA.html

Răspuns utilizator avertizat
| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Shaoran):

Agree.

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Shaoran):

Accesul la http://www.medical.news20.ro/word/LAMININA.html nu este permis

Telekom!