| Moisie a întrebat:

De ar fi sa acceptam ca Legea lui Dumnezeu e data pentru oameni! Ce ne facem insa cand vine Diavolul si zice ca el a adus pentru oameni Sfarsitul Legii si ca el i-a salvat pe oameni de sub blestemul Legii lui Dumnezeu, asa cum zice falsul Christos?
Consecinta este ca absolut toti crestinii calca in picioare Legea lui Dumnezeu pe motivul ca e "veche" si ei urmeaza o Lege Noua scrisa de niste apostoli ai lui Lucife, r care se lauda ca au primit de la Lucifer Putere si Stapanire peste draci, asa cum recunoaste Luca in cap 9:1!
Credeti ca aceasta este calea care va apropie de Dumnezeu?
Va mira oare faptul ca Dumnezeu va pedepseste intunecandu-va mintile astfel ca sa nu va alegeti conducatori buni, ci doar niste oameni diabolici care va sunt ca acei macelari care conduc o turma de oi catre abator ca sa va sacrifice viata pentru interesele lor diabolice?

2 răspunsuri:
| uninvited66 a răspuns:

Omule nu stiu ce scoala de teologie faci tu sau ce fel de parinti ai dar ai o gandire tare gresita! Dumnezeu nu exista si nici Diavolul de care vorbesti. Povesti pentru a manipula masele. Stai linistit si incearca sa faci ceva creativ, lasa prostiile astea deoparte. Eu unul nu cred in asa ceva si nici unul din prietenii mei. Surpriza? avem o viata frumoasa toti, salarii mari, sanatosi. etc happy Deci te rog eu nu mai pune intrebari de genul si nu face afirmatii ce nu au nici o legatura cat de mica cu realitatea! Cu un singur lucru ai avut dreptate, suntem controlati de "nesimtiti" cu putere din spate si nu prea avem ce face. Dar in nici un caz de Lucifer si Dumnezeu

| Moisie explică (pentru uninvited66):

Nu stiu ce scoala sau parinti ai tu, dar vad ca nu pricepi nici intrebarea si nu stii nici despre ce vorbesc, dar vad ca o dai pe atacuri cu caracterizari care au la baza doar credinta ta a proasta!
Daca ai fi cu 5 minute mai istet, ti-ai seama din intrebare, ca eu sunt ateu convins care se adreseaza credinciosilor convinsi ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu, si nu un instrument politic prin care se da autoritate divina unei sarlatanii politice cu aspect religios, ceea ce de fapt este.
In concluzie eu ii combat pe credinciosi chiar pe baza Bibliei lor pentru ca acestia nu asculta de glasul ratiunii ci doar de cuvantul Bibliei si exact cu Biblia lor ii combat ca sa ii pun sa gandeasca si astfel sa le zdruncin credinta din capul lor imbrobodit.