| Moisie a întrebat:

Oare din ce cauza credinciosii crestini, spun ca ei cred in Dumnezeu, dar totusivedem ca nu ii urmeaza Legea?
Dar in schimb urmeaza o Lege Noua scrisa NU de apostolii lui Isus, ci de niste apostoli ai Diavolului, asa cum recunoaste singur si apostolul Luca in cap.9:1 unde marturiseste ca a primit de la Christos=Lucifer, Putere si Stapanire peste toti dracii?

4 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Este o diferenta intre cei care cred intr-o forta superioara si stiu ca Biblia este doar o colectie de povesti din timpuri vechi si cei religiosi fanatici, pe care ii vezi peste tot cu Biblia in mana, impartind pliante spre spalarea creierului.
Cat despre cei care se inchina lui satan, aia sunt alta mancare de peste.

| Moisie explică (pentru KaterinaРомановский):

Asa este, eu ma adresez acelora care umbla toata ziua cu Biblia in mana fara sa stie ca Dumnezeul lor este Lucifer, adica Diavolul.
Cei care i se inchina lui Satan sunt tot aceia care i se inchina lui Lucifer, doar ca il denumesc altfel!

| Marian001 a răspuns:

Credinciosii crestini?laughing

| Moisie explică (pentru Marian001):

Ai cumva probleme cu capacitatea ta de a inlege?
Pai evident ca am scris asa pentru ca la ei m-am referit si nu la credinciosii budisti, asta desi crestinii se duc la buda.
Altceva, de ex. un raspuns inteligent la intrebarea din enunt, nu ai?