| RAY a întrebat:

De ce a creat un creator universul?

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ca sa ne putem bucura de el. Ca sa vedem si sa ne bucuram de puterea lui, etc. Este foarte greu sa intelegem in totalitate ce se intampla acum si ce se va intampla in viitor. Daca imi permiti sa te intreb, cati ani ai?

Eu am un prieten la teologie, si omul asta ii atat de genial, imi place foarte mult de el. Este primul care mi-a aratat in termeni stiintifici si fizici iar apoi i-a combinat religios. Daca nu ai un partener aproape, este foarte greu sa intelegi pe deplin conceptiile religioase. Eu inteleg mare parte, dar incerc cu greu sa cred, si asta e problema, ca nu cred 100%, si nu sunt mandru de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aceste raspunsuri le gasesti in biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Poate din aceeasi cauza pentru care noi creem ceva, autorealizare.

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca poate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Exista atat de multe motive pentru care cineva ar crea un univers, cate ganduri umane pot exista. Un om de stiinta si-ar putea crea propriul univers din plictiseala, din ura, din razbunare, din iubire, etc.