| RAY a întrebat:

De ce ar judeca un creator creatia lui ca si-a folosit ratiunea de a cerceta ceea ce este in jurul lui? Deci cel care a descoperit ampicilina este in iad pentru ca a cercetat a fost savant, Darwin este pentru ca descoperit evolutia, Newton pentru fizica, Einstein si toti care au si-au folosit inteligenta, ratiunea sunt in iad, incredibil

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

De ce și-ar judeca un creator creația, dacă el e incapabil.

| 6684464 a răspuns:

Ce este "iad" ăsta de care zici?hee hee

| HerculePoirot a răspuns:

De unde sti tu ca au fost judecati sau ca ar fi in presupusul "iad"? De ce nu puteti trece peste conceptia asta tampita cum ca din vina lui Dumnezeu a aparut si raul pe Pamant? Dumnezeu a lasat omul sa isi aleaga singur soarta, a lasat liberul arbitru, nu l-a indemnat spre perfectiune.Nu scrie nicaieri ca o creatie trebuie sa fie perfecta! Ar fi fost mai bine daca isi baga ceva si nu mai facea nimic?
Monstrii aia sacri enumerati de tine si-au facut treaba cat au trait, au contribuit la evolutie, au facut ca omul sa isi poate continua misiunea de a-si descoperi adevarata menire pe Pamant.Ca tu,un simplu om care ma indoiesc ca vei contribui intr-un fel la ce am mentionat mai sus,debitezi asemenea elucubratii,e treaba ta, tine-le pentru tine, dar te rog, nu mai face atata propaganda negativa la adresa Creatorului, pentru ca nu esti tu in masura sa-l judeci pe El atata timp cat si tu esti creatia Lui! Vorba aia:Ne-am uitat rolurile?