| mODIN a întrebat:

De ce credeti ca religia voastra este cea buna? Crestinii nu sunt singurii care au minuni.Adica cum puteti sa fiti asa siguri ca nu religia hindu este cea adevarata? Sau orice alta religie?

32 răspunsuri:
| danay72 a răspuns (pentru milan9):

Apostolii au murit de mult. Iar contextul din Matei7:15-23 arata ce avea sa se intample dupa moartea sa.

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Hristos îi trimite pe Apostoli în lume să predice și să facă minuni:
Luca 9, 2 - Şi i-a trimis să propovăduiască împărăţia lui Dumnezeu şi să vindece pe cei bolnavi.

Dacă odată cu apostolii s-ar fi încheiat posibilitatea de a a face minuni, tot odată cu ei s-ar fi încheiat și "propovăduirea împărăţiei lui Dumnezeu". Nici una din cele două NU S-A INCHEIAT. Ele prin apostolic de abia au început.

Mai ales că Hristos de abia își începuse lucrarea în lume și de abia se împlinise făgăduința coborârii în lume a Duhului Sfânt despre care NIMENI NU A SPUS CĂ AR FI PLECAT DIN LUME, ci a rămas lucrător în cadrul Bisericii lui Hristos!