| anonim_4396 a întrebat:

De ce in religia musulmana barbatul este considerat superior femeii? (intrebare editata) happy

9 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@N0kia
Daca nu sti de ce raspunzi?

| PinkPanther a răspuns:

@ Tkn - interesante articolele date de tine, desi faza cu reptilienii mi-se pare exagerata, probabil pentru ce am mai auzit de ei in alte locuri mai stupide, dar nu ii exclud, nu stie nimeni adevarul asa ca eu zic ca totul e posibil. In afara de asta chiar mi-au placut.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePoet a răspuns:

Nu prea buna. Sunt prea fanatici.

| N0kia a răspuns:

Nu stiutiu

| Tkn a răspuns:

In toate religii femeia e o carpa.Se urmareste denigrarea femeilor, in special blondele cu ochii albastrii.(Vorbesc serios!)

| Tkn a răspuns:

In toare religiile*.Nu am fost atent cand am scris.
Sunt prea multe motive pentru care se doreste denigrarea femeii:
Prima parte: http://fara-secrete.blogspot.com/......emeie.html
A doua parte: http://fara-secrete.blogspot.com/......emeie.html

| maryana5 a răspuns:

Din cate stiu despre religia lor, in sec VII Allah a contactat mai intai un barbat, pe profetul Mohammed, care la randul sau a supus triburile nomade intru credinta si supunerea catre Allah.

Ca o parere proprie, consider ca acesta ar putea fi unul din motivele pentru care femeile trebuie sa fie supuse barbatului, asa cum au fost de-a lungul atator secole.
Si in plus, nici nu ma mir. Credinta in Allah vine din frica, ci nu din iubire precum in religia crestina.

| Frumushka a răspuns:

Pt ca asa-i religia ii cam urat cum se poarta cu femeiile da nai ce sa-i faci(nu zic cas de acord)