| ster a întrebat:

De ce in vechiul testament sint numai crime si blesteme, dar
in realitate crestinii au facut cele mai multe omoruri in numele religiei, ca pe vremea inchizitiei?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

sa vezi iubire adevarata, ieri am cautat sa vad ce parerei au crestini despre ateii asa ca am cautat cautare si am intrat pe un forum crestin numa iubire n-am vazut acolo toti se dateau sfinti

| M25M a răspuns:

In numele tolerantei si iubirii.

| Jardelin a răspuns:

"Stii care este primul lucru pe care il face un ateu imediat dupa ce a invatat sa scrie? Posteaza pe TPU la rubrica religie."

laughing...

Răspuns utilizator avertizat
| 3xfemeie a răspuns:

"omoruri in numele religiei" au fost atunci cand credinta a fost folosita ca fatada, acoperind alte interese. Putina istorie ...si daca mai tinem cont ca istoria o scriu invingatorii, nu mai venim cu alte comentarii.

| ManStrong a răspuns:

Nu e corect spus; Ca pe vremea inchizitiei, caci vremea inchizitiei este tocmai vremea crastinismului.Adica perioada neagra a crimelor bisericii.

| invicta a răspuns:

Ca orice ateu "citit" de pe TPU vad ca esti pasionat de istoria religiilor: rolling on the floor

7 Decembrie 2012
ster intreaba:
Care a fost mai intai, religia evreilor sau religia crestinilor?

| 3xfemeie a răspuns (pentru invicta):

Intrebarile ateilor despre religie vin din pasiune, nu crezi? Numa' ca le e greu sa recunoasca. rolling on the floor

| invicta a răspuns (pentru 3xfemeie):

Stii care este primul lucru pe care il face un ateu imediat dupa ce a invatat sa scrie?
Posteaza pe TPU la rubrica religie.
Ray si prietenii nu au mai avut rabdare si au venit inainte.
rolling on the floor

| 3xfemeie a răspuns (pentru invicta):

laughing Cine ray? neee! Ultimul comentariu al meu referitor la gramatica l-a determinat sa descopere la ce foloseste butonul "ignore". Deci face progrese! rolling on the floor